بازسازی واقعه غدیر در ۲۳ شهرستان استان/ برگزاری پیاده روی خانوادگی در روز عید غدیر از میدان شهدا تا گلزار شهدای کرمان
بازسازی واقعه غدیر در ۲۳ شهرستان استان/ برگزاری پیاده روی خانوادگی در روز عید غدیر از میدان شهدا تا گلزار شهدای کرمان
ناصر بهروز معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر اینکه از جمله برجسته ترین عرصه های تبیین، بازسازی واقعه غدیر است، گفت: بازسازی این واقعه در 23 شهرستان برگزار می شود و همچنین برگزاری این مراسم را در مرکز استان پیش بینی کرده ایم.

به گزارش صبح منوجان به نقل از راه آرمان؛ صبح امروز دومین جلسه ستاد بزرگداشت عید غدیر با حضور مسئولان و اعضای این ستاد، در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمان برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین مهدی عربپور گفت: در تدوین برنامه ها، مقرر شده است اعضا، در قالب پنج کمیته فعالیت های خود را برای دهه امامت و ولایت برگزار کنند.

دبیر بنیاد بین ‌المللی غدیر در استان کرمان ادامه داد: مد نظر است تا برنامه های مردمی و غیر مردمی در راستای بنیاد غدیر انجام شود تا فضای لازم را در جهت دهه امامت و ولایت سوق داده شود.

عبدالرضا شیخ شعاعی اظهار کرد: حمایت و پشتیبانی از اقدامات و فعالیت های مردمی اصلی ترین کاری است که انجام خواهیم داد و همچنین مناطق پنجگانه شهرداری موظف به زیباسازی شهری هستند.

برگزاری مراسم عید غدیر در سه پارک مادر، مطهری و قائم

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان افزود: در شهرک همت و بنی هاشم برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است تا در آن مناطق رنگ و بوی این دهه بیشتر باشد و همچنین جشن هایی در پارک مادر، مطهری و قائم برگزار خواهد شد.

ناصر عسکری نژاد در خصوص برنامه های اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در دهه امامت و ولایت گفت: اجرای مراسم خروش علوی و برگزاری جشن های متعدد، برگزاری ازدواج آسان، پویش آزادسازی زندانیان سادات و اهل سنت، تهیه و توزیع سبد کالا لبنی، سرکشی از مددجویان سادات از جمله برنامه های مد نظر است.

برگزاری پیاده روی خانوادگی در روز عید غدیر

مدیر اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان ادامه داد: اهدا ۱۵۰ دستگاه یخچال در شهرستان رودبار جنوب، اهدا ۸۰ دستگاه کولر، تحویل سبد کالا به ویژه به سادات، تهیه و توزیع غذای گرم در سطح استان، تجلیل از سادات و محسنین، افتتاح ۹۳ مسکن مددجویان، اعزام ۱۲۰ نفر دانش آموزان به مشهد مقدس، برگزاری پویش من غدیرام از دیگر برنامه های مد نظر توسط این اداره کل ایام دهه امامت و ولایت است.

حسین انجم شعاع ابراز کرد: برگزاری پیاده روی خانوادگی از میدان شهدا تا گلزار شهدا در روز عید غدیر با همکاری هئیت شهدا، اداره کل ورزش و جوانان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از جمله برنامه های مد نظر است.

اجتماع خانواده علوی در پارک مادر در روز عفاف و حجاب

مسئول کمیته مراسم و جشن های ستاد غدیر با اشاره به ۲۱ تیر ماه روز عفاف و حجاب تصریح کرد: مراسم در این زمینه در همین تاریخ ساعت هشت و نیم شب با عنوان اجتماع خانواده علوی سردار سلیمانی پیش بینی شده است.

کارگر اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده اطعام در مساجد و تکایا توسط جامعه مشعر ایمانی در روز و افطار عید غدیر انجام خواهد شد.

استقرار ۳۵ موکب مردمی در سطح شهر کرمان

عضو کارگروه مردمی ستاد غدیر استان کرمان افزود: برگزاری رژه خودرویی و موتوری از چهار راه امام جمعه موکب ابوتراب تا میدان شهدا انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استقرار سی و پنج موکب را در سطح شهر کرمان و حاشیه شهر پیش بینی شده است، عنوان کرد: برگزاری شب شعر آئینی و مردمی علوی را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری خواهیم داشت.

بازسازی واقعه غدیر در ۲۳ شهرستان استان/ توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی در ایام دهه امامت و ولایت توسط سپاه استان

کارگر بیان کرد: برگزاری ۱۵ جشن محله محور و همچنین برگزاری جشن کودک و مادر که برگزار کنندگان آنها مادران هستند در سه شنبه ۲۱ تیر ماه عفاف و حجاب از دیگر برنامه های کار گروه مردمی است.

ناصر بهروز با تأکید بر اینکه از جمله برجسته ترین عرصه های تبیین، بازسازی واقعه غدیر است، گفت: بازسازی این واقعه در ۲۳ شهرستان برگزار می شود و همچنین برگزاری این مراسم را در مرکز استان پیش بینی کرده ایم.

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی را تدارک دیده ایم و همچنین برگزاری ازدواج آسان از دیگر برنامه های مد نظر است که این اقدام بر اساس رویکرد محله ای انجام می شود.

انتهای پیام/