تهیه ترشی‌ با دستان پر توان بانوان منوجانی
تهیه ترشی‌ با دستان پر توان بانوان منوجانی
همزمان با فرا رسیدن محصول انبه کال بانوان منوجانی با دستان پر توان خود مشغول درست کردن ترشی انبه هستند که هم خود از آن استفاده می کنند و هم به فروش می رسانند تا از این طریق به اقتصاد خانواده کمک کنند.

به گزارش صبح منوجان،درست کردن انواع ترشی در این فصل از سال یکی از رسوم قدیمی در بین بانوان منوجانی است که با ورود انواع محصولات تهیه ترشی مثل انبه نارس و سپستان (پوهیل) در بازار منوجان نیز رونق پیدا می کند.

ترشی انبه یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین ترشیجات محلی منوجان است. در تهیه ترشی انبه کال چندین روش وجود دارد یکی از این روش ها ابتدا انبه را پوست می‌زنیم و بعد چهار قسمت می‌کنیم و مرحله بعدی هسته انبه را خارج می‌کنیم و آن‌ را مثل سیب زمینی خلال می‌کنیم و بعد کمی زردچوبه و نمک روی آن می‌ریزیم و خوب با دست مخلوط می‌کنیم تا خلال‌ها زرد رنگ شود و می‌گذاریم حدود ۲۴ ساعت در آفتاب تا کمی خشک شود.

سرکه را با یک قاشق چای‌خوری زردچوبه روی گاز می‌جوشانیم و می‌گذاریم کمی خنک شود. سیر را هم رنده و یا ریز خرد می‌کنیم. بعد ابتدا یک ردیف انبه می‌چینیم و کمی گلپر و سیاه دانه و تخم گشنیز آسیاب شده و یکی دو تا فلفل قرمز و مقداری سیر رنده شده روی آن می‌ریزیم و مجدداً انبه و بقیه مواد را لایه لایه می‌ریزم تا شیشه پُر شود.

سرکه را روی مواد می‌ریزیم و درب شیشه را محکم می‌بندیم و می‌گذاریم یک هفته‌ای کمی نرم شود . گفتنی است در شهرستان منوجان بیشتر بانوان به تهیه ترشی انبه نارس، سپستان (پوهیل) و پیاز می پردازند که هم خود از آن ترشی استفاده می کنند و هم به فروش می رسانند.

انتهای پیام /

  • نویسنده : محمدی