توزیع یک میلیون بسته معیشتی همزمان با هفته وحدت
توزیع یک میلیون بسته معیشتی همزمان با هفته وحدت
سردار محمدزهرایی گفت: در سراسر کشور به طور همزمان به مناسبت هفته وحدت یک میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می شود.
به‌گزارش صبح منوجانبه نقل راه آرمان؛ ظهر امروز سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در رزمایش کمک مومنانه به مناسبت هفته وحدت در حسینیه ثارالله کرمان در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک هفته وحدت به مردم ولایتمدار استان کرمان گفت: نهضت خدمات مومنانه ای که به واسطه ویروس منحوس کرونا سه سال پیش با فرمان مقام عظمای ولایت راه اندازی شد در حال حاضر ۱۵ نوع را به نیازمندان ارائه می دهد.

۱۵ نوع خدمات در قالب کمک مومنانه به نیازمندان ارائه می شود

وی ادامه داد: هم اکنون بانک اطلاعاتی دقیقی از نیازمندانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیستند در سراسر کشور شناسایی شده که یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار خانوار را دربرمی گیرد و ۱۵ نوع خدمت براساس نیاز این خانوارها در مناسبتهای مختلف به آنها ارائه می شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به برخی خدمات ارائه شده به نیازمندان توضیح داد: آزادسازی زندانیان غیرعمد، اهدا جهیزیه و لوازم التحریر و توزیع بسته معیشتی از جمله مواردی است که در ۹ مقطع زمانی در طول سال به نیازمندان ارائه می شود؛ در حال حاضر در مقطع پنجم یعنی هفته وحدت هستیم و در سراسر کشور به طور همزمان به این مناسبت یک میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می شود.

سردار محمدزهرایی با تاکید برا اینکه این کار مردم پایه است عنوان کرد: مردم کمک ها را جمع آوری، بسته بندی و توزیع می کنند همانطور که خود پایگاههای مقاومت نیازمندان را شناسایی کردند؛ ما دست مردم و خیرین را می بوسیم که در این زمینه پیشگام هستند همچنین نهادهای انقلابی و حاکمیتی هم در این زمینه کمک می دهند که جای تشکر دارد.

اتعقاد تفاهمنامه آبرسانی به ۷ هزار و ۱۳۸ روستا با وزارت نیرو

وی با اشاره به اینکه توزیع بسته های معیشتی کار عمیق و اساسی در رفع محرومیت نیست اما امیدآفرین است؛ تشریح کرد: بسته معیشتی به عنوان یک مسکن ضروری در اختیار نیازمندان قرار می گیرد ما در کنار این در دستورکار بسیج و سپاه برای کار عمیق ایجاد اشتغال و فرصت شغلی و ساخت و مرمت منازل برای محرومین است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: در دولت سیزدهم با رویکرد مردمی و انقلابی که دارد، تفاهمنامه های بسیار خوبی را انجام دادیم که در حال اجرا است و شاهد مثال آن آبرسانی شرب روستاها است که برای ۷هزار و ۱۳۸ روستا قرارداد با وزارت نیرو بسته شده است که با حداقل زمان و هزینه مشکل آب شرب روستاها مرتفع شود.

سردار زهرایی خاطرنشان کرد: کارهای ادامه دار یعنی میان مدت و بلندمدت در حال انجام است و در کنار آن بسته معیشتی و کمک های مومنانه که مقام معظم رهبری هم تاکید به استمرار آن دارند یک مسکن ضروری است برای نیازمندان که هم افزایی بین نهادها در این زمینه بسیار خوب است مشارکت خیرین و مردم و گروههای جهادی پایگاههای مقاومت بسیار خوب بوده است.

وی گفت: امروز در ۱۰ استان به طور همزمان بسته های معیشتی توزیع می شود که استان کرمان یکی از آنها است.

انتهای پیام/