جاذبه های گردشگری ودیدنی منوجان به روایت تصویر
جاذبه های گردشگری ودیدنی منوجان به روایت تصویر
از جاذبه های گردشگری و دیدنی شهرستان منوجان می توان به بقعه متبرکه امامزاده فضل ابن عباس(ع)، قلعه تاریخی، روستای زیبای کندر، باغ زیبای روضه ارم و.....اشاره کرد.

به گزارش صبح منوجان؛از جاذبه های گردشگری منوجان می توان به بقعه متبرکه فضل ابن عباس(ع)، باغ زیبای روضه‌ ارم، قلعه تاریخی و….اشاره کرد که در ادامه با این مکان های دیدنی آشنا می شوید.   قلعه تاریخی استان کرمان قلعه های تاریخی زیادی را در خود جای داده که تماشای آن ها شما را به قرن ها قبل می برد، یکی از این قلعه ها، قلعه تاریخی منوجان است. قلعه ای که با نوسازی هایی که بر روی آن انجام می شود به یکی از باشکوه ترین قلعه های ایران تبدیل می شود.

این قلعه از میراث تاریخی جنوب کرمان است، قلعه ای منحصر به فرد که در جنوب استان کرمان قرار دارد و می تواند تعداد گردشگران این منطقه را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

باغ روضه ارم باغ روضه ارم از دیگر جاذبه های دیدنی، سیاحتی و زیبای منوجان است که در سه کیلومتری مرکز شهر منوجان در منطقه ای کوهستانی و خوش آب و هوا واقع شده است. این باغ پوشیده از درختان قدیمی تنومندی همچون انبه، جم، نخل‌های خرما، پرتقال، لیموترش و نارنگی است، چشمه‌سارهای جاری، نهرهای آب با صدای شرشر دلنواز، آواز پرندگان، درختان سر به فلک کشیده، سایه‌سارهای باصفا، کرانه آبی آسمان، ارتفاعات صخره‌ای در کنار هوایی دلپذیر و مطبوع همه و همه منظره بسیار دلنشینی را برای علاقه‌مندان به طبیعت و تفریح در این باغ ایجاد کرده است.

بارگاه امامزاده فضل ابن عباس(ع) یکی از بقعه های مبترکه وجاذبه های گردشگری در شهرستان منوجان، بارگاه امامزاده فضل ابن عباس است در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی منوجان و در ۱۶ کیلومتری روستای چاه حسن (دشت عباس ) شهرستان منوجان واقع شده است.

این زیارت مشتاقان زیادی را همه روزه به خصوص روزهای پنجشنبه و جمعه به خود جلب کرده و از خصوصیات این مکان متبرکه طبیعت و آب و هوای بسیار زیبا و جالب به خصوص در فصل زمستان و بهار است. بارگاه امامزاده فضل بن عباس امکانات رفاهی همچون زائرسرا، کشتارگاه، فروشگاه مواد غذایی در این مکان قرار دارد که زائرین می توانند استفاده کنند. هر هفته زائرین زیادی از سراسر استان و استان های همجوار به این مکان مقدس مشرف می شوند.

بند آبخیز داری کندر طول منوجان یکی از جاذبه های گردشگری منوجان بند آبخیزداری کندر طول است که در فاصله سه کیلومتری مرکز شهر منوجان قرار دارد. اطراف این بند طبیعتی زیبا از درختان دست کاشت تا خود رو وجود دارد ودر رودخانه پائین دست این بند آبهای جریان دارد که هر طبیعت دوستی را به سوی خودفرا می خواند.

طبیعت تفریحی روستای خسرو آباد یکی از جاذبه های گردشگری تفریحی منوجان طبیعت تفریحی در روستای خسروآباد که فاصله این روستا تا شهر منوجان حدودا ۶ کیلومتر است.

روستای کندر منوجان روستای کندر، روستایی بسیار زیبا با طبیعتی بکر و جذاب که در ۲۰ کیلومتری بخش آسمینون منوجان واقع است. خانه های این روستا با توجه به وضعیت جغرافیایی آن در امتداد رودخانه ی کندر و در جوار باغهای مجاور رودخانه به طور پراکنده قرار گرفته اند.

این روستا در فصل بهار خصوصا ایام نوروز هوایی خنک دارد و به دلیل دارا بودن باغات سرسبز و رودخانه پر آبش هر ساله پذیرای گردشگران است.

گفتنی است این مکان ها گوشه ای از مناظر دیدنی شهرستان منوجان است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدی