در دستگاه‌ها دولتی نباید اجازه فساد داد
در دستگاه‌ها دولتی نباید اجازه فساد داد
حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است و در دستگاه‌ها دولتی نباید اجازه فساد داد همان طور که رئیس جمهور در خط مقدم مبارزه با فساد است و وظیفه قوه قضائیه است که باید با آن‌ها برخورد شود.

به گزارش صبح منوجان به نقل راه آرمان؛ آیین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته در تمام شهرستان های استان کرمان برگزار شد؛ مشروح خطبه ها را در ادامه می خوانید:

کرمان: از درس های تاریخ بهره ببرید تا در جامعه دچار اشتباه نشوید/ در دستگاه‌ها دولتی نباید اجازه فساد داد

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته که در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان برگزار شد گفت: امام علی فرموده اند “باید مواظب جریان نفاق باشیم و اینکه باطل را حق جلوه می‌دهند”.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: همین کاری که دشمن ما در فضای مجازی هم اکنون دارد انجام می‌دهد محکم‌ترین دلیل‌ها و استدلال‌ها را بکار می‌برد تا شبهه ایجاد کند و برای هر دری کلید مخصوص خود می‌سازند تا جبهه حق زمین‌گیر و متوقف شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه خالی کردن دور رهبر جامعه برای ایجاد نفاق است، و اینکه دشمن خود را خوب و آراسته نشان می‌دهند و عزیز جلوه می‌دهند تا فتنه نفاق اتفاق بیفتد.

وی بیان کرد: باید از، درس‌های تاریخ بهره برد تا در جامعه خود دچار اشتباه نشویم.

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با اعلام اینکه خروج آمریکایی‌ها از افغانستان یک سال گذشت و این خروج خفت بار برای جهان مشخص شد و اینکه به همه فهمند حاکمانی که به پشتیبانی آمریکایی‌ها دل خوش کردند این سرنوشت آن‌ها می‌شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در هفته دولت مطالباتی داشتند یکی از مطالبات عدالت محوری در حوزه‌های مختلف است که برای مردم ملموس باشد دومین مبارزه با فساد یکی دیگر از مطالبات مقام معظم رهبری است و در دستگاه‌ها دولتی نباید اجازه فساد داد همان طور که رئیس جمهور در خط مقدم مبارزه با فساد است و وظیفه قوه قضائیه است که باید با آن‌ها برخورد شود.

امام جمعه کرمان تصریح کرد: محور بعدی مردمی بودن دولت است با مردم بودن مهم است، دولت باید به مردمی بودن دولت توجه جدی داشته با‌شد.

وی بیان کرد: یکی از نکات مهم که دولت باید توجه کند دشمنی‌های دشمن است دولت باید به آن توجه کند تا خدمات دولت با دشمنی های دشمن خدشه دار نشود و باید به مردم خدمات اعلام شود.

جیرفت: مسئولان خدمات دولت را به مردم اطلاع دهند

حجت الاسلام والمسلمین روح الله اکبری‌نیا امام جمعه موقت جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: از جمله مواردی که باعث پیشرفت هر کشوری شده است امید به زندگی و داشتن آرزوهای بلند است.

امام جمعه موقت جیرفت افزود: خداوند تبارک و تعالی دارای رحمت عظیم برای مخلوق خود است و امید دادن به مردم توسط مسئولین از سوی مقام معظّم رهبری مدظله العالی مورد توجه و تأکید ویژه قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری‌نیا بیان کرد: دشمن دنبال القای ناامیدی است که باید در مقابل ما به مردم امید را در دل جامعه قرار دهیم.

وی مطرح کرد: ناامید کردن مردم که در حال حاضر تحوّل و جراحی اقتصادی شروع شده است کار بسیار ناپسندی است و مسئولین باید با مردم صادق باشند و خدمات دولت را به مردم ارائه نمایند.

امام جمعه موقت جیرفت عنوان کرد: جهاد تبیین برای این است که جلوی دروغ پردازی‌ها گرفته شود و نسل جوان ما روشن شود و این نیاز به ورود مسئولین امر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری‌نیا تصریح کرد: در جهاد تببین باید مسئولین امر، به نسل جوان امید دهند و این فریضه قطعی و عینی را تمام و کمال اجراء کنند.

رفسنجان: مسجد مدرسه جهاد و بصیرت است

حجت الاسلام حسینی امام جمعه موقت رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با گرامیداشت روز پزشک اظهار کرد: پزشکان در جریان کرونا سنگ تمام گذاشتند، آنها در صدد تامین سلامت جامعه هستند، پزشکی شغلی مقدسی است و مسائل مادی را نباید در آن مطرح کرد.

وی با بزرگداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر که توسط گروهک منافقین به مقام رفیع شهادت نائل آمدند تصریح کرد: دولت این شهدا دولتی مردمی و انقلابی در تمام معنا بود.

حجت الاسلام حسینی خودباوری و مرعوب غرب نشدن و مردم باوری از ویژگی های دولت سیزدهم برشمرد و بیان کرد: این دولت حتی روزهای تعطیل خود را صرف امور مردم می کند، قدر این نعمت را بدانیم، آیت الله رئیسی شاگرد آیت الله بهشتی است.

وی بیان کرد: یک نمونه از کارهای مهم دولت حل مشکل برق است که در سال گذشته وضع خوبی نداشت و امسال تابستان را بدون یک روز بی برقی پشت سر گذاشتیم، پس فرق می کند چه کسی بر سر کار باشد.

وی به سفر اخیر ریاست جمهوری به استان کرمان اشاره کرد و گفت: صرف ۱۵ درصد از درآمد معادن برای نیازمندیهای همان استان از جمله رهاورد این سفر بود که می تواند خیلی از گره ها را باز کند.

خطیب جمعه رفسنجان با بزرگداشت روز جهانی مسجد بیان کرد: استواری دین و مکتب به مساجد است، این سنگرها باید حفظ شود برای مقاومت فرهنگی و دشمن شناسی و دشمن ستیزی، مسجد مدرسه جهاد و بصیرت است.

نرماشیر: دولتمردان به فکر خشکیدگی محصول کشاورزان شرق استان خواهند بود

حجت الاسلام کریم آبادی امام جمعه موقت و مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نرماشیر در خطبه های این هفته شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دولت بیان کرد:زکات محصول شما را امن می کند.

وی افزود: کسی که زکات می دهد رستگار است و از بلاهای طبیعی دور است.

امام جمعه موقت در ادامه گفت: دولت جدید جهادگرانه برای خدمت به مردم پای کار آمده اند.

کریم آبادی اذعان کرد: بزرگترین خدمت جهادگران دولت مردمی نابودی و مهار کرونا بود، این بزرگترین خدمت به مردم بود.

رئیس اداره تبلیغات  اسلامی نرماشیر گفت: کارهای بزرگی دولت انقلابی برای معیشت مردم در نظر گرفته است و مردم به معاندین گوش ندهند و با دولت مردمی همکاری کنند.

وی بیان کرد: قطعا دولتمردان به فکر خشکیدگی محصول کشاورزان شرق استان خواهند بود، تک محصولی بودن شرق استان و خوشکیدگی ۸۰ درصدی محصول،کشاورزان را ناامید کرده است.

آسمینون منوجان: اقتصاد کشور نباید تحت تاثیر مسائل هسته‌ای قرار گیرد

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفری امام جمعه موقت بخش آسمینون منوجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: هفته دولت هر ساله از دوم تا نهم شهریور ماه برگزار می شود علاوه بر گرامیداشت یاد خاطره دو دولتمرد تراز انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر ، دولتمردان در سطوح مختلف به گزارش عملکرد خود می‌پردازند.

وی افزود:از نگاه ما یکی از مهمترین شاخص های سنجش عملکرد دولت ها میزان انطباق آن با انتظارات و مطالبات رهبر انقلاب اسلامی است.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون تصریح کرد: اکنون یک سال از آغاز دولت سیزدهم می گذرد خوب است دولتمردان ما مطالبات رهبر انقلاب در بیانات گذشته را مروری داشته باشند و در سنجش عملکرد دولت سیزدهم مورد توجه قرار دهند که آیا مطالبات رهبر انقلاب را هم در دستور کار خودشان قرار دادند .

حجت الاسلام جعفری بیان کرد:مطالباتی چون ضرورت تکیه بر ارزش های اساسی انقلاب، تلاش برای حرکت دولت مردمی، تلاش مجاهدانه و هر اقدام دولت باید با برنامه باشد.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون(نودژ) مطرح کرد: مقابله با جنگ روانی دشمن با کار تبلیغاتی درست و تمهیدات رسانه‌ای مهم است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از بیاناتشان با تاکید بر اهتمام دولت در حل بعضی از مسائل فوری نظیر کرونا و مشکلات اقتصادی چند اولویت مهم را برای دولت سیزدهم تعیین می کند بازسازی انقلابی البته فکورانه در همه عرصه های مدیریتی ،ایجاد یک حرکت انقلابی و حرکت اندیشه ورز همراه باشد،عدالت ورزی ،فساد ستیزی احیای اعتماد و امید مردم، انسجام، اقتدار و اشراف دولت،ایجاد تحول در قوه مجریه و… اشاره نمود.

حجت الاسلام جعفری عنوان کرد:در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ما باید تلاش مضاعف داشته باشیم و اقتصاد ما تحت تاثیر مسائل هسته‌ای قرار نگیرد.

امام جمعه موقت آسمینون(نودژ) یادآور شد: مسئله فرهنگ و رسانه و ساختار فرهنگی کشور نیاز به بازسازی دارد و این بازسازی نیازمند یک حرکت انقلابی است البته یکی از سیاست‌های رسانه‌ای دشمن تعیین دستور روز است.

وی افزود: رسانه علاوه بر اینکه مشخص می کند چگونه فکر کنیم درباره اینکه به چه چیزی فکر کنیم  تعیین‌کننده است .

ریگان: لزوم تلاش بیشتر دولتمردان برای رفع محرومیت ریگان

حجت الاسلام حبیب رضازاده در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان با گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: دولتمردان حقیقتا شبانه روزی در این شهرستان در حال خدمت به مردم هستند.

امام جمعه ریگان با بیان اینکه مردم از حزب و حزب بازی خسته شده اند، عنوان کرد: مسئول نوکر مردم است و باید برای رفع مشکلات تلاش کند.

وی با بیان اینکه سال های سال می‌گذرد و برخی پروژه ها در حال خاک خوردن است، افزود: برخی روستاهای این شهرستان هنوز از جاده مناسب برخوردار نیستند.

رضازاده در ادامه از دولتمردان خواست برای رفع محرومیت ریگان، باید تلاش بیشتر کنند.

خطیب جمعه ریگان خاطر نشان کرد: خدماتی که دولت به مردم ارائه کرده است، فرماندار به مردم اطلاع رسانی کند.

وی به خدمات رسانی گروه های جهادی شهرستان و گروه های جهادی غیر بومی در مناطق محروم این خطه اشاره کرد و گفت: چند روزی است این گروه های جهادی در مناطق محروم مستقر شده و در حال خدمت رسانی هستند که از زحمات آنها قدردانی می نماییم.

بردسیر: بزرگترین سرمایه یک دولت، اعتماد مردم است

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی امام جمعه بردسیر  ضمن گرامیداشت یاد و سیره دو دولتمرد فراز انقلاب، شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را به همه دولتمردان تبریک گفت.

وی از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دولتمردان  مردمی، انقلابی و جهادی یاد کرد و افزود: هفته دولت بهانه خوبی است برای گزارش عملکرد دولتمردان به مردم، تا از زبان آنها فعالیت ها و اقدامات انجام شده طی یک سال را در جهت پیشرفت و آبادانی شهر، استان و کشور بشنوند.

خطیب جمعه بردسیر بر لزوم بیان عملکرد دولت تاکید کرد و گفت: دشمن خواهان بزرگ نمایی کاستی ها و پوشاندن خوبی هاست بنابراین باید عملکردها و  خدمات دولت در وزارتخانه ها و عرصه های مختلف گفته شود.

حجت الاسلام کرمانی میزان و معیار سنجش عملکرد دولت را، انطباق این عملکردها با مطالبات مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: اگر اقدامات دولت به انتظارات و‌مطالبات مقام معظم رهبری نزدیک بود  یعنی دولت خوب عمل کرده است.

وی ضرورت تکیه برارزش های اساسی اسلام و انقلاب از جمله مبارزه با فساد و تمسک به ارزش ها، ارتباط با مردم با حضور در نماز  جمعه و جماعات و پر رنگ کردن معنویات را از دیگر مطالبات مقام معظم رهبری از دولتمردان دانست.

امام جمعه بردسیر تلاش برای تحقق دولت مردمی را با مردم، درکنار مردم و برای مردم بودن و رفق و مدارای با مردم دانست و افزود: ارباب رجوع یعنی مردم ارباب و ما نوکر مردم هستیم و باید قدر این مردم را بدانیم.

وی کار با برکت با نیت الهی  و جهادی عمل کردن و  مقابله با جنگ روانی دشمن علاوه بر جنگ اقتصادی را از دیگر مطالبات مقام معظم  رهبری از دولت برشمرد و گفت: دشمن افکار مردم را نشانه گرفته است و می خواهد بر ذهن مردم حاکم شود و دولت باید با بیان عملکردها و تلاش برای رفع مشکلات مردم اعتماد مردم را جلب کند که بزرگترین سرمایه یک دولت همین اعتماد مردم است.

خطیب جمعه بردسیر عدالت ورزی و ظلم ستیزی و  سیاست خارجی در جهت پیشرفت اقتصادی و رفع تحریم های ظالمانه را از دیگر شاخصه های مد نظر رهبری دانست که طی یک سال گذشته  دولت آیت الله رئیسی به این معیارها نزدیک شده و عملکرد خوبی داشته است.

حجت الاسلام  کرمانی از همه مردم و مسئولان به خاطر حضور در نماز جمعه قدردانی کرد و به همه مسئولان و کارمندان توصیه کرد تا در همه سال نه تنها هفته دولت در نمازهای جمعه و جماعات شرکت کنند تا ضمن  رونق هر چه بیشتر قلب فرهنگی شهر از نزدیک با مردم در ارتباط باشند.

کهنوج: حذف ارز ترجیحی توسط دولت در راستای مبارزه با فساد بود

حجت الاسلام محمد رئیسی در خطبه های این هفته ضمن سفارش به تقوای الهی و تبریک هفته دولت گفت: امروزه بیشترین تحرکات دشمنان ما علیه ما بیش از تحرکات امنیتی و اقتصادی حرکات تبلیغات رسانه‌ای است و دشمنان می خواهند بر افکار عمومی مسلط شوند.

امام جمعه کهنوج ضمن استناد به بیانات مقام معظم رهبری مبنی برمطالبات  دولت سیزدهم در طول یک سال خاطر نشان کرد: تکیه بر ارزش های اسلامی ضرورت است که یکی از ارزشهای اسلامی، مسئله عدالت است مبارزه با فساد است.

وی افزود: اگر دولت این مسائل را مد نظر قرار دهد ملت به حقوق اساسی خودشان می رسند یکی از کارهای خوبی که دولت سیزدهم هرچند هجمه های فراوانی وجود داشت اما برای مبارزه با فساد به یک جراحی بزرگ دست زد.

خطیب جمعه کهنوج ضمن تاکید بر اینکه با توجه به نظر کارشناسان اقتصادی ارز ترجیحی مخرب ترین سیاست چند دهه اخیر کشور بود، عنوان کرد: دولت در راستای مبارزه با فساد ارز ترجیحی را حذف کرد.

حجت الاسلام رئیسی یکی دیگر از مطالبات مقام معظم رهبری از دولت سیزدهم را تلاش برای تحقق دولتی مردمی بودن تلقی کرد و اذعان کرد: رئیس جمهور با حضوردر بین اقشار مختلف مردم  و شنیدن صحبت های آنها از نزدیک، رفتن به مناطق محروم در کنار مردم قرار گرفتن باعث دلگرمی مردم میشود.

خطیب جمعه کهنوج در ادامه از مسئولین خواستار شد: مطالبات جوانان از مسئولین ماست که وقتی در آزمون استخدامی شرکت می کنند نمره خوبی را هم کسب می کنند اما نمی دانیم به چه علت در مصاحبه ورودی باید غیر بومی ها بر بومیان پنج شهر جنوبی استان کرمان مقدم شوند.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: ما از مسئولین ذیربط به طور جد خواهانیم که رسیدگی لازم را انجام دهند و نتیجه را اعلام نمایند.

امام در جمعه کهنوج در پایان گفت: از همه عزیزانی که به خاطر احقاق حق جوانان ما، قلم به دست می‌گیرند، پیگیری می کنند، تشکر و قدردانی داریم.

انار: ملت ایران متدین ترین مردم تاریخ هستند

حجت الاسلام منتظری گفت: ظام های طاغوتی با نگاه تک بعدی به انسان، حقیقت انسانی انسان را نادیده می گیرند و تمام سعادت و رفاه را متمرکز در التذاذ دنیوی می بینند؛ ولی هدف حکومت  های اولیای الهی صرفاً تامین شهوت و غرائز مردم نیست بلکه فراتر از اهداف و تمدن های مادی است.

امام جمعه شهرستان انار ادامه داد: همه دولتمردان وکارگزاران نظام باید به مطالبات رهبری حکیم انقلاب اسلامی توجه داشته باشند که مهمترین مطالبات رهبری، بازسازی انقلابی، عدالت ورزی، فساد ستیزی، احیای اعتماد و امید مردم و  سر و سامان دادن به مسائل فرهنگی جامعه است.

وی بیان کرد: علیرغم همه وسوسه های شیطانی، ملت ایران متدین ترین مردم تاریخند.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به پیاده روی اربعین گفت: سالانه ۲۵ میلیون زائر امام رضا و ۱۵ میلیون زائر مسجد جمکران و میلیون‌ها نفر حضور در پیاده روی اربعین نشان دهنده دینداری مردم است که پذیرایی از زائران کربلای معلی بسیار مستحب و با فضیلت است که امیدواریم علاقمندان به امام حسین (ع) موکب امامزاده محمد صالح شهرستان انار را که در کربلا مستقر می شود، یاری نمایند.

وی با اشاره به موضوع خودکشی عنوان کرد: متاسفانه یکی از موضوعات شوم و ننگی که هر از چند گاهی درگوشه و کنار کشور اتفاق می افتد، موضوع خودکشی است که از نظر اسلام از گناهان بزرگ و بدون هیچگونه قید و شرطی  محکوم  است و بر اساس آیات قرآن و روایات معصومین(ع) مجازات فردی که خودکشی میکند،  آتش جهنم است.

منتطری با اشاره به گرامیداشت روز پزشک مطرح کرد: با تبریک روز پزشک به همه پزشکان متعهد از حضور پزشکانی که از راه های دور و نزدیک برای طبابت و درمان مردم می آیند، تقدیر و تشکر می کنم.

جازموریان: تسهیلات بانک ها باید بدون ربا باشد و راه را برای مردم کوتاه نمایند

حجت الاسلام صادقی امام جمعه جازموریان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار کرد: رعایت تقوا در جامعه و  محیط خانواده سبب رحمت الهی می شود تقوا بهترین عنصر پیشرفت جامعه نبوی است.

امام جمعه جازموریان گفت: نهضت عاشورا باعث تحول در جامعه شد که  دگرگونی وتحول زندگی امثال حر نمونه ای از تحول در جامعه است.

وی با بیان موانعی باعث می شود در زندگی ما تغییر ایجاد نشود بیان کرد: محبت کاذب اولین مانع هست که باعث می شود تغییرو تحول بنیادین در ما به وجود بیاید و مانع دوم تحول فرصت سوزی هایی است که در زندگی ما وجود دارد این هم در واقعه کربلا رخ داد و مانع شد که بعضی ها از قافله کربلای حسین علیه السلام عقب افتادند و باز ماندند.

خطیب جمعه جازموریان با بیان اینکه اظهار نظرها در مورد موفقیت دولت این روزها زیاد هست،خاطر نشان کرد: باید ببنیم توصیه های مقام معظم رهبری چقدر واقعیت دارد که به توصیه های رهبری عمل کنند،اما هر دولت باید برنامه داشته باشد، دولت در خیلی از حوزه ها موفق عمل کردند اما در برخی حوزه مثل اقتصاد عملکرد درخوری نداشته اند سرمایه اقتصادی حیاتی ترین میزان رشد اقتصادی هر کشوری است.

حجت الاسلام صادقی از بانکداری اسلامی سخن به میان آورد و گفت: نظام بانکی میتواند مانند تیغ دو لبه است، برای یک کشور هم می تواند به سمت رشد و هم به ورطه نابودی بکشاند.

وی با بیان اینکه تسهیلات بانک ها باید بدون ربا باشد،عنوان کرد: روش تسهیلات ربوی در بعضی از بانک ها با فقه اسلامی ما تضاد دارند با سود نامتعارفی که از مردم  می گیرند مراجع بزرگوار بارها تذکر داده اند که اگر میخواهید جامعه ای را نابود کنید ربا را گسترش دهید، دستورالعمل بعضی بانک ها دستورالعمل( اصحاب سبت) که متاسفانه نظام بانکداری ما هم همینطور است که قانون را دور میزنند و از اجرای قانون فرار می کنند.

حجت الاسلام صادقی خاطر نشان کرد: مردم   دست پینه بسته ما اگر بخواهند تسهیلاتی بگیرند بانک ها تا توان دارند مانع تراشی می کنند، تا مردم نتواند تسهیلات بگیرند.

وی تصریح کرد: مردم در حوزه مسکن هم برای دریافت وام های خرد با همین مشکل مواجه اند ،این راه باید کوتاه شود همانطور که رئیس  جمهور هم همین دغدغه را دارند.

امام جمعه جازموریان با توجه به مذاکرات برجام گفت: برجام یک قصه طولانی است و دشمن هم در این ایام وقت کشی هایی دارند که نشان از استیصال آنها دارد اما دولت ما از منافع ملت کوتاه نمی آید و مر قانون و توصیه های مقام معظم رهبری را سر لوحه مذاکرات قرار داده اند.

حجت الاسلام صادقی افزود: در افکار عمومی  علامت سوال های وجود دارد که چرا بخشدار انتخاب نمی شود، تا کی باید این شهر بلاتکلیف باشد مسئولان مربوطه برای انتخاب بخشدار منتظر چه چیزی هستند،این خونسردی تا کی باید و مشکلات  تاکی ادامه دارد.

وی ادامه داد: سیل بند خیلی از روستاها هنوز هم ترمیم نشده اند.

امام جمعه جازموریان با اشاره به معضلات و مشکلات طرح کدینگ در این شهر اشاره کرد و گفت: نمی توانیم مسئولین را مقصر بدانیم مردم هم باید همکاری نمایند اما خود مسئولان نباید باعث بازار سیاه  در جازموریان شود این طرح دودش به چشم مردم می‌رود باید مسئولان نظارت را شدید و کوتاهی جایگاه داران را پیگیری نمایند.

وی در پایان افزود: اجرای کدینگ کارت های سوخت طرح خوبی است،اما به خوبی اجرا نشده قرار بود ۲۰ لیتر جایگاه داران به هر خودرو بدهند چرا  به مردم نمی دهند این مشکل مردم را به کجا ببریم جایگاه داران متخلف را جریمه کنند و استاندار و فرماندار که در اجرای این طرح تنها هستند،از دادستان به عنوان مدعی العموم در خواست داریم به مسئله‌ ورود نمایند.

امام جمعه رودبارجنوب: مهمترین معیار سنجش عملکرد دولت ها میزان انطباق آن با مطالبات رهبری است

حجت الاسلام افشارمنش در خطبه های نماز جمعه رودبارجنوب ضمن سفارش به تقوای الهی و تبریک به مناسبت هفته دولت، گفت: یکی از ویژگی های مقدس در آموزه های دینی ما واژه زیارت است.

امام جمعه رودبارجنوب افزود: گاهی منظور از زیارت، زیارت امام و حجت خدا در زمان حیات و گاهی منظور از زیارت ارتباط معنوی با حجت خداوند است مانند زیارت عاشورا و ادعیه دیگر از راه دور اما معنای غالب زیارت، رفتن به حرم مطهر امامان معصوم (ع) به عنوان وظیفه برای شیعیان بیان شده است.

وی بیان کرد: صلوات یکی از چیزهای است، که کفه ترازوی اعمال انسان را در آخرت سنگین می کند.

حجت الاسلام افشار منش ضمن گرامیداشت هفته دولت،گفت: شاخص های رفتاری شهیدان رجایی و باهنر الگوی مسئولین باشد.

خطیب جمعه رودبارجنوب تصریح کرد: یکی از مهمترین شاخص های سنجش عملکرد دولت ها میزان انطباق آن با انتظارات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و مروری بر مطالبات آن حکیم فرزانه در بیانات گذشته که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بخش اول در رابطه با اصول اساسی از جمله ضرورت تکیه بر ارزش‌های اساسی انقلاب اجرای عدالت مبارزه با فساد، تلاش برای تحقق دولتی مردمی در کنار مردم در میان مردم برای مردم، خلوص نیت و تلاش مجاهدانه، هر اقدام دولت باید با برنامه باشد.

حجت الاسلام افشارمنش ادامه داد: در مجموع طی یکسال گذشته دولت اقدامات خوب و امید بخشی انجام داده و آینده روشن است.

امام جمعه رودبارجنوب با تاکید بر این که مدیران گزارش عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانند، اظهار کرد: هر قدر عملکرد بهتر باشد و مردم هم بیشتر در جریان دستاوردهای دولت قرار گیرند قطعا امید به آینده بیشتر می شود.

وی در پایان افزود: با آوردن افراد پاکدست بر سر کار اعتماد مردم به دولت میسر می شود.

رابر: مقابله با جنگ روانی دشمن با اقدامات رسانه ای

حجت الاسلام و المسلمین علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: هفته دولت هر ساله از دوم تا نهم شهریورماه برگزار می‌شود.

وی با گرامیداشت یاد و سیره دو دولتمرد تراز انقلاب اسلامی شهیدان  رجایی و باهنر افزود: در هفته دولت دولتمردان در سطوح مختلف به گزارش عملکرد خود می پردازند و در مراکز استان ها نماینده رییس جمهور و وزرای دولت در ۳۱ استان قبل از خطبه های نماز جمعه امروز به مردم گزارش دادند به تبع در  شهرستان ها هم فرماندار ها  قبل از خطبه نماز جمعه  از عملکرد دولت سخن  گفتند.

امام جمعه رابر با بیان اینکه همچنین امروز در رابر زادگاه شهیدسلیمانی از سخنان فرماندار بهره بردیم و ضمن قدردانی از فرماندار جهادی و انقلابی شهرستان اظهار کرد: از نگاه ما یکی از مهمترین شاخص های سنجش عملکرد دولت میزان انطباق آن با انتظارات و مطالبات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: اکنون یکسال از دولت سیزدهم میگذرد یک بررسی اجمالی به مطالبات رهبر حکیم  انقلاب اسلامی که در سنجش عملکرد دولت سیزدهم باید مورد توجه قرار گیرد.

خطیب جمعه رابر ادامه داد: مقام معظم رهبری در آغاز دولت سیزدهم در دو سخنرانی  یکی هنگام حکم تنفیذ رئیس جمهور دولت سیزدهم و دیگری  به مناسبت هفته دولت در ششم شهریور ۱۴۰۰، این  مطالبات و انتظارات از لسان ولی امر مسلمین امیر کشورمان رهبر انقلاب اسلامی بیان شد، بررسی کنیم دولت با این منویات مقام معظم رهبری چه اندازه  همراهی داشته و کجا و در چه صحنه هایی هنوز  دولت سیزدهم فاصله دارد.

وی با اشاره به گوشه ای از نکات مقام معظم رهبری گفت: ضرورت  تکیه بر ارزش های اساسی انقلاب است مقام معظم رهبری در روز مراسم  حکم تنفیذ رییس جمهور دولت سیزدهم فرمودند” خوشبختانه در بیانات  رییسی رییس جمهور در تبلیغات انتخابات و تکیه بر روی ارزش های اساسی انقلاب مکرر انجام گرفت”.

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی ادامه داد: رییس جمهور  بر ارزش عدالت، مبارزه با فساد و امثال اینها  تکیه کردند این مسیر درستی است؛ توصیه موکد ما این است همین مسیر را دنبال کنند آن مسیر که کشور و ملت را به حقوق اساسی خودش می رساند و همین مسیر تمسک به ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی تأکید کرد: در این مدت یکساله همین انتظار از دولت سیزدهم می رفت که  پایبند به ارزش های اساسی انقلاب اسلامی باشد که الحمدالله بر این اصل و اصول دولت سیزدهم در این مدت یک سال حرکت کرده است.

وی نکته دوم را تلاش برای تحقق دولت مردمی دانست و افزود: مقام معظم رهبری توصیه ای به رییس جمهور درباره دولت مردمی را که شعار این دولت سیزدهم بود؛ در واقعیت محقق کنند و  به معنای واقعی کلمه با مردم در کنار مردم در  میان مردم باشد.

امام جمعه رابر نکته سوم را خلوص نیت و تلاش مجاهدانه برشمرد و افزود: مقام معظم رهبری یادآور شدند؛ اکنون از سویی  تلاش مجاهدانه و شبانه روزی و خستگی ناپذیر داشته باشید و از طرفی  توسل و توکل بر خداوند منان برای خودتان  ذخیره و سرمایه قرار دهید که قطعا پیروز خواهید شد.

امام جمعه رابر ادامه داد:خداوند به نیت خالص و انگیزه  کمک به مردم قطعا  به این نیست خالص برکت خواهد داد و خداوند برای رفع این مشکل برکت می اندازد و کمک می‌کند مشکل برطرف شود.

وی با بیان اینکه هر اقدام دولت باید با برنامه باشد اکنون تصمیمات گرفته میشود خصوصاً در بحث جراحی اقتصادی، می بینیم کارشناسان اقتصادی اهل فن پشت این قضیه هستند، افزود: امیدوارم در آینده نزدیک این ابهامات در جراحی اقتصادی وجود دارد به وسیله این تیم اقتصادی برطرف شود تا مردم عزیز شاهد گرانی قیمت ها نباشد.

علیدادی سلیمانی نکته دیگر را مقابله با جنگ روانی دشمن با کار تبلیغاتی درست و  تمهیدات رسانه ای خواند و عنوان کرد: مقام عظمای ولایت با تکیه بر اهتمام دولت بر حل بعضی مسائل فوری نظیرکرونا و مشکلات اقتصادی چند اولویت مهم برای دولت سیزدهم تعیین نموده اند، از دولت انتظار می رود این اولویت ها را در دستور کار قرار دهد به برخی از این انتظارات  اشاره  کنم.

امام جمعه رابر گفت: بازسازی انقلاب در همه عرصه های مدیریتی، ایجاد یک تحرک انقلابی، حرکت انقلابی با حرکت اندیشه ورزانه و عقلایی یعنی باید یک تفکر عقلایی و هیئت اندیشه ورز پشت سر این حرکت  وجود داشته باشد.

فاریاب: حضور رئیس جمهور در روستای محروم کروچان، مصداق دولت مردمی است

حجت‌الاسلام گروهی امام جمعه ضمن عرض تبریک بمناسبت هفته دولت به دولتمردان بیان کرد: چرا این ایام را به عنوان هفته دولت نامگذاری کردند، برای آنکه مسئولان با ویژیگی های شخصیتی شهید رجایی و باهنر آشنا شوند و عمل کنند.

امام جمعه فاریاب به اردوی گروههای جهادی پزشکی در شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: از گروه های پزشکی جهادگر که به شهرستان فاریاب آمده اند و عوامل شهرستان (سپاه، بهداشت، فرمانداری و . . .)  که آنها را همراهی می کنند، تشکر می کنم.

امام جمعه فاریاب مهم ترین مطالبات مقام معظم رهبری از دولت سیزدهم را اینگونه مطرح کرد:مقام معظم رهبری، از همه دولت ها هم مطالبه و هم حمایت کردند، توجه به ارزش های اسلامی حضرت آقا فرمودند خوشبختانه رئیس جمهور در انتخابات نشان دادند که تکیه بر ارزش های انقلاب دارند،آقای رئیسی تکیه بر اجرای عدالت و مبارزه با فساد دارند این مسیر، مسیر صحیحی است.

وی افزود: از این گفته مقام معظم رهبری در می یابیم که در گذشته به این مطالبه  توجه نشده است ،چون منشاء فساد در گذشته، تفکرات غربی و نفوذ بود.

حجت الاسلام گروهی در ادامه ابراز کرد: دولت، تلاش کند که این “شعار دولت مردمی”، عملیاتی شود،حضور رئیس جمهور در روستای محروم کروچان، مصداق دولت مردمی است.

وی بیان کرد : فسادستیزی در قوه مجریه، مصداق دولت مردمی است چون زمینه فساد در آنجاست.

خطیب نماز جمعه فاریاب به سفارش امیرالمومنین علیه السلام به مالک اشتر و کارگزارانش اشاره و بیان کرد: حضرت علی (ع) فرمودند نباید پست و مقام و تجملات دنیایی، ما را از مردم دور کند،در نظام اسلامی برخلاف طاغوت، پست و مقام به معنی همراه مردم و خدمت کردن به آنها است.

امام جمعه به مصوبات سفر رئیس جمهور به کرمان اشاره کرد و گفت:مصوبات سفر نتیجه بازدیدهای شخص ایشان و وزرای ایشان است که به عنوان نماینده دولت در شهرستان ها حضور پیدا می کردند.

حجت الاسلام گروهی اولویت هایی که دولت باید به آنها بپردازد را اینگونه بیان کرد: فسادستیزی،جای اصلی برخورد با فساد، قوه مجریه است نه قوه قضائیه،چون ابتدا باید جای زمینه فساد که در قوه مجریه است، از بین برود، وقتی کارد به استخوان رسید، باید به قوه قضائیه مراجعه کرد.

وی مطرح کرد: اگر در گذشته قوه مجریه اجازه میداد اسناد و مدارک در اختیار قوه قضائیه قرار گیرد، امروز شاهد تخلفات ۹۲ هزار میلیارد تومانی در  فولاد مبارکه اصفهان نبودیم،در این موارد دولت و مجلس (بخش تحقیق و تفحص) باید ورود کنند،اما چرا در گذشته اینکار صورت نمیگرفت،چون اصطلاحا سر همه شون در یک آخور بود.

خطیب نماز جمعه فاریاب بیان کرد:۹۲ هزار میلیارد تومان، بیش از نصف هزینه پروژه های عمرانی کشور ماست،با این حجم تخلفات، جواب خون شهیدان سلیمانی، تاجیک، یوسف زاده و سایر شهدا را چگونه بدهیم،الحمدلله شاهد هستیم مطالبه رهبری (یعنی مبارزه با فساد)، توسط این دولت عملیاتی میشود.

فهرج: بانکداری ما تاکنون اسلامی نشده است

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته با گرامیداشت هفته دولت گفت: یکی از مهمترین شاخص های سنجش عملکرد دولت ها میزان انطباق آنها با انتظارات و مطالبات ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای است.

وی با اشاره به درخواست های مقام عظمای ولایت از دولت آقای رییسی در ابتدای راه تأکید کرد: مطالبات گذشته رهبر حکیم انقلاب باید در سنجش عملکرد دولت سیزدهم مورد توجه قرار بگیرد ضمن اینکه بیانات معظم در این مسیر بسیار راهگشا خواهد بود.

خطیب جمعه فهرج‌ خاطرنشان کرد: توجه به اصول اساسی و اولویت های اعلامی رهبر انقلاب در ارزیابی عملکرد دولت سیزدهم نشان می دهد دولت جناب آقای رییسی در بسیاری از انتطارات دارای رویکردها و عملکردهای مثبتی بوده و در برخی دیگر با نقاط مطلوب فاصله دارد.

آقاملایی جامعه ایران را متدین ترین مردم تاریخ نام برد و افزود: بزرگترین شاخصه ی دینداری ملت ایران، بالا نگه داشتن پرچم اسلام و جمهوری اسلامی است.

‌وی با اشاره به آغاز جنگ داخلی در آمریکا اظهار کرد: به گفته برخی از کارشناسان دعوا بر سر اسناد کشف شده در عمارت ترامپ یک دعوای معمولی سیاسی بین دو حزب اصلی آمریکا نیست بلکه یک جنگ تمام عیار است که نشان از آغاز سقوط آمریکا می دهد.

امام جمعه فهرج همچنین به چهلمین سالگرد تشکیل حزب الله لبنان اشاره کرد و گفت: ۴ عنصر ایمان و توکل، عقلانیت و تدبیر، اطاعت تام از ولی فقیه و اعتماد به مردم و جوانان عناصر مقوم و اساسی تشکیل، تثبیت و بالندگی این جنبش مردمی و اسلامی هستند.

آقاملایی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن آغاز هفته بانکداری اسلامی بیان کرد: خیلی از سودها حرام است و هنوز بانکداری ما اسلامی نشده است. یکی از درخواست های ما از بانک مرکزی ایجاد بانکداری اسلامی است.

انتهای پیام/م