دشمنان با مظاهر حق و عدل مخالفند/ چرا لشکر سلبریتی در حادثه تروریستی شاهچراغ ساکت است؟
دشمنان با مظاهر حق و عدل مخالفند/ چرا لشکر سلبریتی در حادثه تروریستی شاهچراغ ساکت است؟
حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کرمان گفت:دشمنان با مظاهر حق و عدل باروشن‌ترین صورت مخالفت می‌کنند و دنبال باطل و باطل گرا هستند و دنبال این هستند کشور مارا به ناامنی بکشانند

به‌گزارش صبح منوجان به نقل راه آرمان؛ آیین عبادی-سیاسی نمازجمعه این هفته در سراسر استان کرمان برگزار شد.

امام جمعه کرمان: دشمنان با مظاهر حق و عدل مخالفند

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان امروز در جمع نمازگزاران کرمانی در مصلی امام علی (ع) با رعایت همگان به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند به انسان قدرت انتخاب و اراده داده است و خداوند در قرآن برنامه جامعی برای انسان تدارک دیده است که این برنامه کاملی است و اگر کسی پای این برنامه بایستد و براساس این برنامه عمل کند آنوقت است که رضایت خداوند را جلب کرده است.

وی با اشاره به یکی از آیات قرآن درخصوص برنامه جامع که به خوبی مسیر انسان را روشن می‌کند افزود: بخشی از این برنامه جامع را برای انسان بیان می‌کند و سه اصل بسیار مهم سرنوشت ساز درزندگی و برنامه انسان‌ها دیده شده است اولین اصل، اصل عدالت است که در سه محور قابل تعقیب است از جمله محور فردی که شخص باید تلاش کند عدالت را در درون خود تقویت کند و هر کجا باهر مسئله برخورد کرد نگاهش عادلانه باشد.

وی محور دوم عدالت را در اجتماع عنوان کرد و گفت: حاکمیت در اجتماع باید تلاش کنند عدالت اجتماعی تحقق پیدا کند چراکه گمشده انسان هاست اگر عدالت اجتماعی پررنگ باشد ظلم کمرنگ است و اگر عدالت کمرنگ شود ظلم پررنگ خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بیان کرد: محور سوم عدالت در نظام هستی است و کل نظام هستی بر مبنا و محور عدالت استوار است و عدالت افراد است که عدالت اجتماعی را رقم می‌زند و عدالت اجتماعی همسنج عدالت هستی است و عدالت اجتماعی نتیجه عدالت فردی است.

امام جمعه کرمان افزود: عدالت به خصوص عدالت اجتماعی به صرف توصیه و گفتار و سخنرانی نیست و اسلام در زمینه عدالت تاکید دارد که عدالت درجامعه عملی و اجرا شود، چون وقتی عملی شود ثمره آن را خواهیم دید و اگر عملی نشود مشکلات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… را خواهیم دید برای اینکه عدالت عملیاتی شود در صحنه‌ها و منصب‌ها اسلام از عدالت گفته است.

نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه برخی از ماموریت‌ها شرط آن عدالت است گفت: اصل دوم این است عدالت یک مکمل می‌خواهد و مکمل عدالت، احسان است و احسان ایثار و ازخود گذشتگی است.

وی تاکید کرد: بعضی مشکلات صرفا با عدالت حل نمی‌شود چراکه وقتی مشکلی در جامعه به وجود می‌آید عدالت همراه با احسان و فداکاری است و این فداکاری متناسب با نیاز جامعه باید به کار گرفته شود و اصل مهمی است که جامعه را به عدالت واقعی هدایت می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی با تبریک مناسبت‌های پیش رو و روز بسیج دانش آموزی گفت: شهادت درفرهنگ ما یک ارزش است که برای ما احترام و جایگاه ویژه‌ای دارد. او شهادت مظلومانه شهدای حرم شاهچراغ و شهدایی که درروز‌های اخیر که درگوشه و کنار کشور به خصوص پاسداران حریم ولایت و امامت مظلومانه ترور شدند را به جامعه و امت اسلامی تسلیت گفت.

وی با اشاره به اینکه این ظالمان و نانجیب‌ها و اهل جنایت جنایت دیگری را خلق کردند افزود: دشمنان با انجام جنایت چگونه حرف از حقوق بشر می‌زند.

حجت الاسلام علیدادی با انتقاد از مدافعان حقوق بشر گفت: چرا مدعیان حقوق بشر و افرادی که حرف از حقوق بشر می‌زنند در قبال حمله تروریستی در شیراز سکوت کردند؟

امام جمعه کرمان گفت: آن‌هایی که درروز‌های اخیر کشور را به آشوب کشاندند برای دفاع از خانمی که مرگش مشکوک بود چرا الان از شهدای حرم شاهچراغ دفاع نمی‌کنند مگر آن‌ها انسان نبودند این‌ها درمقابل استدلال روشن سکوت یا مخالفت می‌کنند.

وی تصریح کرد: این افراد با هر مظهر حق مخالفند و وقتی راه رشد را می‌بینند با آن مخالفت می‌کنند و حقوق بشر را ازبین بردند.

نماینده، ولی فقیه در استان گفت: در روز مبارزه با استکبار جهانی در خروشی جهانی جواب استکبار جهانی را خواهیم داد.

وی با اشاره به فرموده حضرت علی (ع) گفت: این افراد خودشان شیطان هستند و همانطور که امام هم فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است و هروقت راه انحرافی، هواپرستی و راه جنایت را دیدند ازهمان راه تبعیت می‌کنند و ازراه حق دفاع نمی‌کنند.

وی بیان کرد: دشمنان با مظاهر حق و عدل باروشن‌ترین صورت مخالفت می‌کنند و دنبال باطل و باطل گرا هستند و دنبال این هستند کشور مارا به ناامنی بکشانند.

امام جمعه کرمان بابیان اینکه کشور ما هم اکنون بسیار حساس است تاکید کرد: همه ما باید هوشیار باشیم که دشمن به اهداف خود نرسد، چون آن‌ها نمی‌توانند موفقیت‌های کشور ما را ببیند و وقت ظهور و بروز و شعور همراه با خروش است که این انقلاب را حفظ کنیم.

امام جمعه فهرج: عامل یا عاملان جنایت حرم شاهچراغ یقینا مجازات خواهند شد

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نماز جمعه این هفته با محکومیت اقدام تروریستی در حرم شاهچراغ گفت: جنایت شقاوت آمیز در حرم شاهچراغ هر چند دلها را اندوهگین و داغدار کرد اما عامل یا عاملان این جنایت اندوهبار یقینا مجازات خواهند شد.

وی افزود: از دستگاه های حافظ امنیت و قوه قضاییه تا فعالان عرصه فکر و تبلیغ و آحاد مردم عزیز باید ید واحده ای باشند در مقابل جریانی که به جان مردم و امنیت و مقدسات آنان بی احترامی و بی اعتنایی روا میدارد.

آقاملایی با بیان اینکه ملت عزیز و دستگاه های مسئول یقینا بر توطئه خباثت آمیز دشمنان فائق خواهند آمد تصریح کرد: این را بدانید آن کسی که میماند جمهوری اسلامی ایران و آن کسی که به فضل الهی نابود میشود آمریکا، اسراییل و نوکران آنان هستند که بزودی آنها را در زباله دان تاریخ خواهید دید.

امام جمعه راور: اولین هدف دشمنان ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است

حجت الاسلام والمسلمین علی زمانی امام جمعه شهرستان راور ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان در شاهچراغ شیراز گفت: گروه جنایتکار داعش همانطور که خودشان گفتند مسئولیت جنایت شاهچراغ و حمله تروریستی را به عهده گرفتند.

امام جمعه شهرستان راور مطرح کرد: طراحان این جنایت چه کسانی بوده اند، پاسخ آن را از زبان سید حسن نصرالله در سخن رانی دیروز بشنویم: ایشان فرمودند، همان کسانی که فتنه و اغتشاشات را در خیابان های ایران اداره می‌کنند، همان کسانی هستند که قاتلان را به شیراز فرستادند تا جمعی از مردم ایران در شاهچراغ به شهادت برسانند.

وی گفت: آمریکا جمهوری اسلامی را که بزرگ ترین امید تمام ملت های منطقه است، نشان گرفته. ما باید آگاهی و بصیرت را در جامعه افزایش دهیم.

زمانی بیان کرد: اولین هدف کشورهای بیگانه ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است، دومین هدف ایجاد ناامنی در بستر این اختلافات است و سومین هدف ایجاد ناامنی و بد بینی نسبت به نظام جمهوری اسلامیست، اما آن ها باید بداند فرهنگ ما، فرهنگ حسینی و عاشورایست.

زمانی در ادامه گفت: آمریکا و اسرائیل کور خوانده اند مردم ایران با جان و دل پای نظام و انقلاب ایستاده اند. آمریکا و اسرائیل و داعش بدانند که اینجا ایران است این ترور ها نه تنها مردم را نسبت به نظام بد بین نمی‌کند بلکه بیشتر در مقابل آمریکا و اسرائیل یکپارچه می ایستند آن ها در سوریه شکست خورند و در ایران هم شکست خواهند خورد.

امام جمعه ریگان: خون شهیدان حادثه شاهچراغ به گردن اغتشاشگران است‌

حجت الاسلام حبیب رضازاده در خطبه های نماز جمعه شهرستان ریگان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی حرم شاهچراغ در شیراز و عرض تسلیت به خانواده های داغدار این حادثه، اظهار کرد: دشمن قصد دارد با انشقاق در بین مردم، بر ایران عزیز تسلط پیدا کند و به دنبال این است که ایران سوریه شود.

امام جمعه ریگان با بیان اینکه آن ورزشکار بی عقل و هم آن هنرپیشه احمق بداند، آنکه تحریک می کند دختر و پسر جوان را به خیابان بیایید، باید پاسخگو باشد، عنوان کرد: خون شهیدان حادثه شاهچراغ به گردن اغتشاشگران است‌.

وی افزود: داعش منتظر انتقام سخت باشد و ملت ایران همیشه پیروز است.

خطیب جمعه ریگان تصریح کرد: در این هفته شاهد افتتاح چند پروژه در شهرستان بودیم که از تلاش های  مسئولان شهرستان قدردانی می نمایم.

امام جمعه بردسیر: چرا لشکر سلبریتی در حادثه تروریستی شاهچراغ ساکت است؟

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی امام جمعه بردسیر با ذکر برخی از نعمتها بر لزوم قدردانی از نعمت های الهی تاکید کرد و گفت: استفاده صحیح از نعمت ها، از مصادیق قدردانی از آنهاست و بکار بردن نعمت ها در کارهای باطل و نادرست  سبب سلب نعمتهاست.

وی ضمن اشاره به مناسبت های پیش رو به روز نوجوان و شهادت شهید حسین فهمیده گفت: دشمن شهادت و رشادت و حماسه سازی یک نوجوان را افسانه معرفی می کند چون نمی خواهد این حماسه تاثیرگذار را نسل‌های بعد باور کنند زیرا از تکرار این حماسه ها می ترسد.

حجت الاسلام گفت: در کنار کتمان این حماسه ها دشمن در سرگرم کردن  نوجوانان به فضای مجازی و بازی های رایانه ای و موسیقی تمام توان خود را به کار گرفته است تا این نسل را در جهت خواسته های خود تسخیر کنند.

وی افزود: این فرصت را ما با کم کاری هایمان فراهم کردیم زیرا عدم اهتمام ما به امور فرهنگی و زیربنایی سبب شده تا رسانه های غربی با تحریک احساسات نوجوانان  و تغییر افکار آنها، اعتراضات را از قشر جوان و دانشجو به نوجوانان بکشانند.

خطیب جمعه بردسیر حادثه تروریستی شاه چراغ را محکوم کرد و گفت: اغتشاشات اخیر پای داعش را به کشور باز کرد و تروریست ها از فرصت استفاده کردند و این جسارت و جنایت را انجام دادند.

وی خطاب به لشکر سلبریتی های خودفروخته بیان کرد: آن لشکر سلبریتی که برای مرگ مهسا امینی اشک تمساح ریخت برای زمین رنگین شده از  خون مردم بیگناه در شاهچراغ چرا  ساکت شده اند؟ آیا از نظر آنها مردم فقط کسانی هستند که  در خیابان فحاشی می کنند و نیروهای نظامی و انتظامی را که حافظ امنیت جامعه هستند مورد هتاکی قرار می دهند؟!

حجت الاسلام کرمانی تصریح کرد: لازم است تامل کنید که امنیت ایران اگر هم مرز داعش شده بودیم الان چگونه بود در حالی که  یک نفر از این افراد چنین فاجعه ای رقم زد اما متاسفانه تعدادی با بی بصیرتی و عده ای عامدانه این راهبردهای امنیتی در سوریه و عراق را  بی فایده و غیر ضروری می دانند و حتی مخالفت می کنند.

وی افزود: صدای آمریکا صدای دروغ و فریب است برای تجزیه ایران و ایجاد اختلاف  و گر نه شیعه و سنی و کرد و بلوچ همه ایرانی هستیم و یک ملت واحده است و قصد این رسانه ها فقط از بین بردن اتحاد و قدرت ما است.

امام جمعه بردسیر در پایان از شورای امنیت ملی درخواست کرد تا با برخورد قاطعانه با اغتشاشگران، امنیت و آرامش را به مردم برگردانند زیرا در این چهل روز کاری نبود که اغتشاش گران نکردند و بی حرمتی نبود که مرتکب نشوند بنابراین مطالبه ملت ما برخورد قاطعانه با اغتشاشگران است.

امام جمعه موقت فاریاب: لزوم برخورد قاطع با مسببان اغتشاش و ترور

خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان فاریاب توسط حجت‌الاسلام جلالی امام جمعه موقت اقامه شد.

جواد جلالی امام جمعه موقت فاریاب با اشاره به صلح امام حسن (ع) بیان کرد: مصالح عمومی جامعه را بر مصالح شخصی خود ترجیح داد چرا که جنگ با معاویه نه به نفع شام بود و نه کوفیان ، دلیل دیگر حفظ جان شیعیان بود ،عدم حمایت برخی از مردم و خیانت بعضی از فرمانده هان جنگ ایشان دلیل دیگر این صلح بود.

وی در ادامه گفت :صلح نامه یک سری شرایط داشت امام حسن ع حکومت را به معاویه واگذار می کند که معاویه بر اساس قرآن و پیامبر اسلام عمل کند، بدعت ناسزا گویی به امام علی علیه السلام باید برداشته شود، معاویه تعهد میکند که تمام مردم و از هر نژادی که باشند از تعقیب در امان باشند و مورد اذیت قرار دهند، متاسفانه بعد از انعقاد صلح نامه زمانی که حکومت را بدست گرفت صلحنامه را پاره کرد و گفت مردم من آمده ام حکومت کنم کاری به دین شما ندارم.

خطیب موقت نمازجمعه فاریاب با اشاره به رزمایش نیروهای مسلح ایران بیان کرد: نیروهای نظامی و انتظامی ما همیشه آماده هستند و دشمنان آن آمریکا، اسرائیل و ایادی منطقه ای آنها بدانند هر گونه تعرض به جمهوری اسلامی را کوبنده پاسخ خواهیم داد.

حجت الاسلام جلالی اظهار کرد: دروغ و بهانه ای دیگر برای تحریم جدید علیه ایران فروش پهپاد های ایرانی به روسیه برای جنگ اوکراین بود، بدانیدبا این بهانه ها،دروغ ها و تحریم ها نمیتوانید ملت ایران را از پای در آورید.

وی به فتنه اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: دشمنان جمهوری اسلامی هر چند سال یکبار به بهانه‌های مختلف فتنه های گوناگون ایجاد می کنند و دست به اغتشاش می زنند، از فتنه ۸۸ گرفته تا ۹۸ و….،اعتراض با فتنه و اغتشاش و ایجاد نا امنی متفاوت است ،کسانی که مواضع خود را از آشوبگران و فتنه گران جدا نمی کنند بدانند در جرم آنها شریک هستند.

خطیب موقت نماز جمعه فاریاب با ابراز تأسف از حادثه تروریستی شیراز بیان کرد:حادثه تروریستی شاهچراغ را محکوم می کنم، این اقدامات نشان دهنده عجز و ناتوانی دشمن در برابر اراده ملت ایران است، از اقتدار، ایمان و قدرت مردم ایران می ترسند و دست به این کارها می زنند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد: همه امت اسلام اتحاد خود را حفظ کنند تا دشمن نتواند ضربه بزند، قوه قضاییه، مجریه و سایر نیروهای نظامی و انتظامی متحدباشند، جستجو شود سر منشأ فاجعه آفرینی ها چه کسانی هستند و با اقدامی قاطع نه احساساتی با همه ی اینها برخورد شود.

امام جمعه موقت فاریاب ابراز کرد: شهادت برای همه ی ما افتخار است همانطور که امام خمینی ره فرمودند بکشید ما را  ملت ما بیدار تر می شود، همچنین سردار عزیزمان فرمودند ما ملت شهادتیم، ملت امام حسینیم، پس خطاب به همه دشمنان اعلام میداریم بدانند ملت ایران با تمام قدرت به راه خویش ادامه خواهد داد و شما هم هیچ غلطی نمیتوانید بکنید و به حول قوه الهی قطار پیشرفت جمهوری اسلامی ایران متوقف نخواهد شد، آمریکا خودش رو به افول و زوال است و می‌خواهد با اینگونه اقدامات ملت ایران را بترساند، باید بگوییم زهی خیال باطل، ما ملت شهادت هستیم، ملت ایران پشتیبان این انقلاب و نظام بوده و خواهد بود.

وی در پایان گفت: هفته بسیج دانش آموزی و روز نوجوان رو به همه‌ی دانش آموزان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

امام جمعه کهنوج: مردم بصیر ایران با تمام مشکلات پای نظام ایستاده اند

حجت اسلام احمد نجنو خطیب جمعه کهنوج در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و نزدیک شدن به سال  روز شهادت شهید حسین فهمیده گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نقطه عطفی برای رشادت های، قشر جوان تداعی میکند.

وی تصریح کرد: این موضوع باعث شده دشمنان اسلام از اسم و شهرت این شهید وحشت زده باشند.

حجت الاسلام نجنو با استناد به بیانات مقام معظم رهبری اذعان کرد: نسل جوان امروز نسلی است، که این کشور را به اوج اقتدار میرساند.

وی با اشاره به واقعیت های جامعه امروزی و وجود نسل جوان تصریح کرد: دشمن با وجود تمام امکانات رسانه ای، شبکه های بی بی سی، اینتر نشنال، میخواهد با فریب و تصویر های ساختگی نسل جوان میدان را خالی کند.

خطیب جمعه کهنوج با محکوم کردن حادثه تروریستی حرم مطهر شاه چراغ عنوان کرد: کجای دنیا طفل بیگاه که به شهادت میرساند، ایا این رحم و مروت است‌.

وی ادامه داد: مسئولیت این حادثه بر عهده کسانی است که بساط آشوب را در این کشور به راه انداختند.

امام جمعه کهنوج با اشاره به فتنه سازی و اشوب های به وجود امده متذکر شد: دشمنان با این تصویر و شایعه پراکنی میخواهند تمام مشکلات را بر گردن نظام جمهوری اسلامی بیندازند.

وی در پایان گفت: مردم آگاه کشور ایران  با تمام مشکلات پای این نظام انقلاب  ایستاده اند، این نشان از بصیرت واگاهی مردم ایران است.

امام جمعه رودبارجنوب: استکبار جهانی به دنبال پاک کردن جنایت ۲۰۰ساله خود از ذهن مردم ایران است

حجت الاسلام والمسلمین افشارمنش امام جمعه شهرستان رودبار جنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: کسب توفیق تقوای همه جانبه به ما عطا بفرماید.

وی ادامه داد: زاهد ترین مردم کسی است که از حرام اجتناب کند و وقتی شبهه ی پیش می آید نمی داند حرام از یا حلال توقف کند.

خطیب جمعه رودبارجنوب در ادامه با تبریک فرا رسیدن میلاد امام حسن عسکری علیه السلام گفت: این امام کوتاهترین دوران امامت را داشتند و وقتی خلفا شنیده بودند که فرزندی از امام حسن عسکری علیه السلام به دنیا خواهد آمد که بساط ظلم را برخواهد چید به دنبال به شهادت رساندن آن امام بودند.

وی بیان کرد: از مهمترین کارهای امام حسن عسکری علیه السلام زمینه سازی برای امامت امام زمان و آماده سازی مردم برای دوران غیبت و تشکیل شبکه وکالت و انحرافات جامعه آن زمان بود.

امام جمعه رودبارجنوب ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی حرم شاهچراغ خاطر نشان کرد: با به شهادت رساندن جمعی از هموطنانمان
قلب ملت قهرمان ایران جریحه دار شد و قطعا با عاملان برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: ارزش های این نطام خط قرمز  است اگر به هر دلیلی دشمنان خط قرمز ها را زیر پا بگذارند با آنها برخورد خواهد شد و یقینا عاملان اغتشاشات شریک این خون هستند.

حجت الاسلام والمسلمین افشارمنش با بیان اینکه اصل قصه دشمنی به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۹ بر می گردد،خاطر نشان کرد: در آن زمان تمام امکانات غرب در اختیار آمریکا بود ایران پیروز شد و از همان روزهای ابتدایی فتنه ها بر علیه این انقلاب آغار شد اما به کوری دشمنان ۴۴سال از این انقلاب می گذرد ولی این درخت هر روز تنومند تر می شود و این انقلاب پیروزی ها و پیشرفت های زیادی را کسب می کند.

وی عنوان کرد: نطام مقدس جمهوری موفق شد تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد و شهید فهمیده های را تربیت کند.

خطیب جمعه رودبارجنوب با بیان اینکه دشمن با اعمال تحریم ها به دنبال ضربه زدن به نظام بود،گفت:  در جنگ ترکیبی رشمن حجمه را بر علیه مسئولان آغاز کرد و این را باید بدانیم شر ط پیروزی روحیه شهادت و باور است و ملتی که دین خدا را یاری کرد خدا او را یاری خواهد کرد.

وی اظهار کرد: غرب و آمریکا برای نابود کردن ملت ایران تمام توان خود را گذاشته اند اما نمی دانند ملت ایران از خون عزیزان خود نخواهد گذشت و به همین دلیل امروز جنگ احزاب را پیش گرفتند اما ملت ایران با اتحاد دشمن را شکست خواهد داد.

خطیب جمعه رودبارجنوب عنوان کرد: استکبار جهانی به دنبال پاک کردن جنایت ۲۰۰ ساله خود از ذهن ملت ایران است و لازم است جوانان ما این مسائل را بدانند و توجه به دستاوردهای نطام جمهوری اسلامی از مهمترین این مسائل است.

امام جمعه رودبارجنوب با تبریک فرار رسیدن هفته بسیج دانش آموزی گفت: ۸ آبانماه سالروز شهادت بسیجی نوجوان و آغاز هفته بسیج دانش آموزی و تجدید خاطره با ۳۶هزار دانش آموز شهید است و آنها پشتوانه معرفتی ما هستند و قطعا بسیج دانش آموزی اجازه ورود برنامه های غرب به ذهن نوجوانان را نخواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: تقویت حس کنجکاوی و تفکر و تحلیل در دانش آموزان باید تقویت شود چرا که مبارزه با استکبار تمام شدنی نیست و در راه این مبارزه باید هزینه داد و هر کسی که در حد توان دارد باید به میدان بیاید.

حجت الاسلام والمسلمین افشارمنش افزود:  مجموعه از اقدامات غیر نظامی که باعث باز دارنگی می شود و امروز تمام کسانی که در دنیا قدرت زیادی دارند هزینه های  زیادی را در بحث پدافند غیر عامل کردند و مسئولان باید به پدافند غیر عامل توجه ویزه داشته باشند.

وی در پایان به سخنان رئیس دادگستری کرمان در شورای اداری رودبارجنوب اشاره کرد و افزود: مشکل سوخت جنوب کرمان در سطح استان حل خواهد شد و با تخلف ها ۳ درصد  نباید ۹۷ درصد را تنبیه کرد.

امام جمعه کوهبنان: ملت ایران وحدت و انسجام ملی را حفظ کند

نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان به امامت حجت الاسلام مرتضی جعفری و با حضور جمعی از مسئولین اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی ، علما و روحانیون ، مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد جامع کوهبنان واقع در محله انصار برگزار شد.

حجت الاسلام مرتضی جعفری پس از دعوت همگان به تقوای الهی گفت: اطاعت از خدا و رسول خدا برای انسان عزت دنیا و اخرت را در بر دارد و امروز راه عزت در اطاعت از مقام‌ معظم رهبری بعنوان امام مسلمین است.

وی تاکید کرد: ۸ آبان سالروز ولادت باسعادت حضرت عبدالعظیم حسنی است ایشان معرفت والایی به امام خود داشت و به امام خود محبت می کرد ، اطاعت پذیری داشت لذا ویژگی های عبدالعظیم حسنی را باید ما نسبت به رهبر و مولای خویش داشته باشیم.

امام‌ جمعه کوهبنان افزود: عبدالعظیم حسنی مجاهدت علمی، تلاش برای گسترش معارف اسلامی، نقش هدایت و رهبری مردم جامعه را داشت امروز هم همگان باید جهاد تبیین کنند.

وی ابراز کرد: ۸ آبان سالروز شهادت شهید فهمیده بعنوان روز نوجوان و بسیج دانش آموزی است ۱۰ آبان سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی در سال ۵۸ بود که بدست منافقین کوردل به شهادت رسید.

خطیب جمعه کوهبنان افزود: خوش برخوردی، خنده رویی، با ادب بود، احترام به والدین، پرهیز از ریا، وفای به عهده ، معرفت داشتن از ویژگی های این شهید است.

خطیب جمعه کوهبنان تصریح کرد: ایام شهادت جمعی از عزیران در حرم مطهر شاهچراغ به دست تکفیری های مزدور را شاهد بودیم لذا هر گونه فتنه را محکوم می کنیم.

وی یادآور شد: همه ما باید بسیجی مخلص باشیم ، در رکاب ولایت و رهبری حرکت کنیم بصیرت داشته باشیم تا سعادتمند شویم.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: اغتشاشات را محکوم می کنیم و اعلام می کنیم تمام دشمنی ها و نقشه ها زیر سر آمریکا و صهیونیست هاست.

وی ابراز کرد:  در شرایط موجود ملت ایران اسلامی باید وحدت و انسجام ملی را داشته باشند.

امام جمعه کوهبنان بیان کرد: در فصل پائیز شاهد افزایش بیماری آنفلونزا و کرونا هستیم لذا همگان خصوصا دانش آموزان باید ضمن رعایت اصول بهداشتی از ماسک استفاده کنند ، فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و دست ها را مرتب بشویند.

امام جمعه زرند: آتش انتقام ملت ایران اردوگاه استکبار را شلعه ور می کند

حجه الاسلام و المسلمین شجاعی در خطبه های نماز جمعه این هفته زرند ضمن عرض تسلیت حادثه تروریستی شیراز گفت: دشمنان نظام اسلامی و ایران مقتدر و قوی در خیال خام خود تصور می کنند با انجام این قبیل جنایات و با به خاک و خون کشیدن مردم متدین و بی دفاع در حرم اهل بیت پیامبر اعظم (ص) می توانند در اراده پولادین و مستحکم مردم صبور و هوشیار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خللی وارد کنند.

وی افزود: اما تجربه دهه های گذشته شاهد محکمی است بر اینکه این اقدامات مغرضانه نه تنها باعث ایجاد خلل در اراده مردم عزیز ایران نمی شود بلکه آتش قهر و انتقام این مردم را در بر هم زدن اردوگاه مجموعه استکبار جهانی که تاب دیدن پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند، شعله ورتر می کند.

خطیب نماز جمعه زرند تصریح کرد: تعجب می کنم چرا دشمن تجربه نمی کند هرگاه خونی از عزیزان ما ریخته می شود ثمره همین خون، منجر به اتحاد
مردم ما می شود و مردم ما نه تنها از ارزش های دینی دست نمی کشند بلکه در این مسیر با تقدیم شهدا ثابت قدم شدند و هر گز اجازه خواهند داد دشمن با این حرکت های خبثانه، در اراده آنان خللی ایجاد کنند و این را از امام حسین علیه السلام به ارث بردیم.

وی با بیان این که پیام این راهپیمایی ها در سراسر کشور نمایش اقتدار و سیلی محکمی به استکبار جهانی و نشان از اتحاد و انسجام مردم ما است و سبب گشودن چشم بصیرت آنانکه با فوت خانم امینی با موضع گیری های شتاب زده خود باعث آشوب شدند گفت: این شرارات قطعا بی پاسخ نخواهند ماند و عاملان آن باید منتظر مجازات سخت باشند.

امام جمعه زرند ادامه داد: امروز دشمن از استمرار حرکت شهید فهمیده ها هراس دارد  و ۳۶هزار دانش آموز افتخاری برای ایران است که برای دفاع از ارزش ها سر از پا نمی شناختند

وی افزود: دشمن با تحریک احساسات عده ای را به میدان آورده  با شایعه پراکنی و دروغ افکنی، که اینان قطعا با جهاد تبیین متوجه اشتباه خویش خواهند شد.

خطیب نماز جمعه زرند با اشاره به روز پدافند غیر عامل تصریح کرد :در کشور ما و خصوصا در شهر زرند با توجه به ثروت عظیمی که داریم به ویژه صنایع و معادنی که وجود دارد، آن تدابیر لازمی که برای پدافند غیرعامل وجود دارد این مسئله متاسفانه مورد توجه قرار واقع نشده است.

امام جمعه سیرجان: خواص جامعه با علم و تحقیق سخن بگویند

امام جمعه سیرجان در خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان سیرجان گفت: دشمنان در اغتشاشات اخیر دنبال دو هدف بودند یکی براندازی و دیگری جلوگیری از پیشرفت کشور

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی بیان کرد: خواص جامعه با علم و تحقیق سخن بگویند و موجبات رنجش مردم‌ را فراهم نکنند.

وی گفت: دشمنان این مرز بوم می خواهند با کشاندن مردم، دانشجوها و دانش آموزان به کف خیابان ها، ما را به خودمان مشغول کنند اما ملت ایران با بصیرت خود نخواهند گذاشت که به اهداف شومشان دست یابند.

امام جمعه شهرستان سیرجان اذعان کرد: فتنه ای که امروز کشورمان گرفتار شده، به دلیل تبلیغات براندازانه دشمنان است که باعث شده عده ای بدون فکر کردن، تصمیماتی بدون علم و یقین بگیرند.

امام جمعه عنبرآباد: ارتباط و گفتگو با نسل آینده ساز از ضروریات امروز است

حجت الاسلام والمسلمین حمید بامری امام جمعه عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر با توصیه به رعایت تقوای الهی و محکوم کردن حادثه تروریستی در حرم احمدبن موسی علیه السلام گفت: شهادت تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان که مظلومانه توسط عنصر ملعون تکفیری و داعش به شهادت رسیدند را خدمت بازماندگان این حادثه تلخ و غم‌بار تسلیت عرض می‌کنیم و برای مجروحان این حادثه طلب شفای عاجل و برای بازماندگان آرزوی صبر و اجر از خداوند متعال داریم.

وی افزود: وقتی دشمن دست به چنین جنایاتی می‌زند یعنی دچار استیصال شده و از همه‌جا رانده و مانده است و این نهایت ذلت و عجز و ناتوانی و استیصال دشمن را می‌رساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین بامری عنوان کرد: دشمن امروز با ارتکاب جنایاتی چون حادثه غم‌بار و دردناک در شیراز، امنیت و وحدت و انسجام ما را نشانه گرفته‌است به‌دنبال ایجاد تفرقه بین قومیت‌ها و مذاهب و برهم زدن انسجام و وحدتی است که از آموزه‌های دینی و انقلابی است.

امام جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: دشمن بداند همان‌طوری که در طول این‌همه سال از اوائل انقلاب اسلامی، دشمنان ما منافقین را پشتیبانی کردند تا بیش‌از هفده هزار نفر از مردم ایران اسلامی از رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر و نماینده مجلس گرفته تا مردم عادی را ترور کنند و نتوانستند و همان‌طوری که صدام را هشت سال با پشتیبانی سی کشور به جنگ ایران فرستادند و باز هم نتوانستند همان‌طوری که صدها رسانه برعلیه ایران فعال کردند و لشکر غرب‌گراها را تقویت کردند و فتنه و آشوب و اغتشاش از سال هفتاد و هشتاد و نود و هشت به پا کردند و باز هم نتوانستند و همان‌طوری که سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ را بر علیه ایران وضع کردند و بازهم نتوانستند همان‌طوری که دورتادور ایران پایگاه‌های نظامی زدند و گروهک‌های تکفیری ایجاد کردند و ذلیلانه از غرب آسیا اخراج شدند و سرافکنده و ذلیل برگشتند، همان‌طوری که گروهک‌های تکفیری ایجاد کردند و باز هم نتوانستند، به فضل خدای متعال و با بصیرت ملت ایران این بار هم تیر دشمن مخصوصا مثلث شوم عبری، عربی و غربی به سنگ خواهد خورد و توطئه اش خنثی می شود.

وی افزود: دشمنان ما بزرگ‌ترین هدف خود را ناامید کردن جوانان و نوجوانان این کشور قرار دادند از هر کاری برای ناامید کردن جوانان ما دریغ نمی‌کنند، لذا باید به جوان امید داد به جوان بها و ارزش داد جوان را باید کم نگرفت که از پیامدهای بزرگ و خطرناک ناامیدی این است که ناامیدی، شادابی و نشاط را از بین می‌برد بلکه انسان ناامید از آینده نشاط و شادابی خود را از دست می‌دهد، افسرده می‌شود، منزوی می‌شود و نسبت‌به گذراندن زندگی بی‌تفاوت می‌شود.

امام جمعه عنبرآباد عنوان کرد: پدران و مادران و خانواده‌ها و همه و همه و مسئولان و متولیان فرهنگی و معلمان بسیار مراقب باشیم که نسبت‌به نوجوان و جوانان امید آفرینی کنیم امیدوار باشیم و امید را هم در دیگران ایجاد بکنیم تا به آینده خود نگاه مثبت و روشنی ترسیم کنیم و مراقب باشیم جامعه‌ای که بدون امید است آن جامعه دچار مشکلات بزرگی می‌شود امیرالمؤمنین فرمودند: “بزرگ‌ترین بلا ناامیدی است” بنابراین هم باید امیدوار باشیم هم جامعه را جوان را نوجوان را امید بدهیم.

وی با اشاره به هشتم آبان‌ماه سالروز شهادت دانش‌آموز شهید حسین فهمیده و روز نوجوان گفت: این ایام را گرامی می‌داریم و همین‌طور روز سیزدهم آبان که مناسبت‌های مهمی در خودش جای داده‌است را گرامی می‌داریم و ان‌شاءالله نسلی که این کشور را به اوج خواهد رساند همین نوجوانان و دانش‌آموزان ما هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید بامری گفت: دانش‌آموزان و نوجوانان ما بدانند دشمن از استمرار حماسه شهید فهمیده‌ها هراس دارد، امروز در جریان صهیونیسم جهانی از اسم شهید فهمیده وحشت دارند چراکه شهید فهمیده یک الگو است از این الگو می‌ترسند و به‌دنبال توقف روند تکرار حسین فهمیده‌ها است.

وی افزود: جبهه فرهنگی انقلاب مراقب باشد در ورطه جنگ شناختی دشمن نیفتد و حوادث جاری آن‌ها را به خطای محاسباتی و تحلیل‌های انفعالی نیاندازد.

امام جمعه عنبرآباد گفت: یکی از ضرورت‌های مهم امروز اعتماد ارتباط و گفتگو با نسل آینده‌ساز کشور یعنی نوجوانان و همین دانش‌آموزان عزیز است، طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در کشور ما سطح حرکت سطح شورآفرینی سطح پیش‌رانی به نوجوانان رسیده‌است و نوجوانانی که به سمت جوانی می‌روند به توصیه‌ی مقام معظم رهبری باید خودشان را با تفکر انقلابی و انگیزه‌های انقلابی، بصیرت انقلابی و اقدام انقلابی آماده کنند.

امام جمعه منوجان: اجازه ندهیم افکار ضدفرهنگی بر ذهن نوجوانان غالب شود

حجه الاسلام امین رضوانی امام جمعه منوجان در نماز جمعه مورخ ۶ آبانماه ۱۴۰۱ گفت:  مسئولان این برنامه صف بندی مقابل جایگاههای سوخت را پایان بدهند وبه صورت گذشته باید مردم استفاده کنند ومسئولان آگاه باشند که دشمن از حرکت ما سوء استفاده نکنند و خواسته عمومی همه مردم است و در هفته آینده این تمام و برچیده شود و مردم به راحتی استفاده کنند.

حجت الاسلام رضوانی در ادامه به سالروز شهادت نوجوان عزیز محمدحسین فهمیده اشاره و افزود: دشمن از استمرار اسطوره تاریخ و اینکه جوانان و نوجوانان مسیر وحرکت این شهید را ادامه بدهند هراس دارد و تبلیغاتی علیه آن به راه انداخته و می‌خواهند فکر آنها را منحرف کنند و باید در تربیت آنها دقت کنیم و نگذاریم افکار ضد فرهنگی و کوچه و بازار مصرف فرهنگی آنها بشود و بگذاریم افکار خودشان را بیان کنند و موعظه حسنه را مدنظر داشته باشیم.

وی در ادامه به حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ اشاره و بیان کرد: حرکتی که در حریم اهلبیت انجام شد دل هر انسانی داغدار می شود و دشمن باید بداند ما پای نظام ایستاده ایم و افتخار و آرزوی هرایرانی این است که در این مسیر به شهادت برسد و شهادت آرزو و آمال ماست.

انتهای پیام