دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس های مهم و اصول اساسی محرم است/احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر همگان واجب است
دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس های مهم و اصول اساسی محرم است/احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر همگان واجب است
امام جمعه کرمان گفت: دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس‌های مهم و اصول اساسی محرم است که باید به بهترین وجه احیا شوند.
به گزارش صبح منوجان به  نقل از راه آرمان؛ آیین عبادی-سیاسی نمازجمعه این هفته در تمام شهرستان های استان کرمان برگزار شد؛ مشروح خطبه ها را در ادامه می خوانیم.کرمان: دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس های مهم و اصول اساسی محرم استحجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، در خطبه‌های نمازجمعه این هفته که در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان برگزار شد،گفت: آغاز ماه محرم همزمان با هفته امربه معروف و نهی از منکر است که باید به این مهم توجه ویژه صورت بگیرد و مصداق‌های زیادی در این زمینه وجود دارد و محور‌های این دو فریضه بایستی در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس‌های مهم و اصول اساسی محرم است و مورد تاکید سیدالشهدااست که باید به بهترین وجه احیا شوند.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی برای رسیدن به کمال وتکامل در قرآن کریم دو هدایت تعریف شده است، هدایت تکمیلی که تماما در قدرت خداست و هدایت تشریحی که به واسطه پیامیران و کتب و واسطه‌های خداوند صورت می گیرد که برای هر دونوع سختی‌ها و مشکلات همیشه بر سر راه انبیا و ائمه علیهم السلام بوده وبسیار زیاد بوده است.

وی گفت: توجه به نماز جمعه و اهمیت برگزاری آن، توجه به عفت و حجاب و عفاف از محور‌های اصلی این دیدار و مورد تاکیر رهبر فرزانه انقلاب بود.

امام‌جمعه کرمان بیان کرد: دوران پنج ساله حکومت علی (ع) نیاز به تحلیل تمامی ابعاد دارد تا بتوانیم آنچه در کربلا اتفاق افتاده را به خوبی تحلیل و درک کنیم.

وی با اشاره نهم مرداد روز صدا و سیما گفت: نیرو‌های صدا و سیما در ابعاد مختلف به ویژه ایستادگی در برابر هجمه دشمنان و در بخش دینی و فرهنگی تلاش می کنند.امر به معروف و نهی از منکر باید به بهترین وجه اجرا شود

امام جمعه کرمان گفت: دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس‌های مهم و اصول اساسی محرم است که باید به بهترین وجه احیا شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، در خطبه‌های نمازجمعه این هفته که در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان برگزار شد،گفت: آغاز ماه محرم همزمان با هفته امربه معروف و نهی از منکر است که باید به این مهم توجه ویژه صورت بگیرد و مصداق‌های زیادی در این زمینه وجود دارد و محور‌های این دو فریضه بایستی در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: دفاع از معروف و جنگ با منکر از درس‌های مهم و اصول اساسی محرم است و مورد تاکید سیدالشهدااست که باید به بهترین وجه احیا شوند.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی برای رسیدن به کمال وتکامل در قرآن کریم دو هدایت تعریف شده است، هدایت تکمیلی که تماما در قدرت خداست و هدایت تشریحی که به واسطه پیامیران و کتب و واسطه‌های خداوند صورت می گیرد که برای هر دونوع سختی‌ها و مشکلات همیشه بر سر راه انبیا و ائمه علیهم السلام بوده وبسیار زیاد بوده است.

وی گفت: توجه به نماز جمعه و اهمیت برگزاری آن، توجه به عفت و حجاب و عفاف از محور‌های اصلی این دیدار و مورد تاکیر رهبر فرزانه انقلاب بود.

امام‌جمعه کرمان بیان کرد: دوران پنج ساله حکومت علی (ع) نیاز به تحلیل تمامی ابعاد دارد تا بتوانیم آنچه در کربلا اتفاق افتاده را به خوبی تحلیل و درک کنیم.

وی با اشاره نهم مرداد روز صدا و سیما گفت: نیرو‌های صدا و سیما در ابعاد مختلف به ویژه ایستادگی در برابر هجمه دشمنان و در بخش دینی و فرهنگی تلاش می کنند.

جیرفت:انجام واجبات و ترک محرّمات نخستین مرحله اول تقوا است

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: انجام واجبات و ترک محرّمات و آن‌چه که خداوند تبارک و تعالی به ما فرمان داده است بایستی رعایت شود.

امام جمعه جیرفت افزود: انجام واجبات و ترک محرّمات نخستین مرحله اول تقوا است و تقوا مراتب و درجاتی دارد که در مرحله نهایی آن قرآن کریم دستور داده است و به تعبیر رهبر معظّم انقلاب اسلامی تمام توان خود را در جهت داشتن تقوای الهی به کار گیرید.

حجت الاسلام والمسلمین تارم بیان کرد: تقوا باعث تضمین سایر اعمال صالح و شایسته انسان می‌شود و ضامن و تضمین کننده بقیه اعمال انسان خواهد بود.

وی اظهار کرد: نماز جمعه ذکر خداوند است و مؤمنین به نماز جمعه شوق و اشتیاق دارند و هنگامی که نماز جمعه خواندید به دنبال فضل خدا و کسب کار و تلاش بروید.

خطیب جمعه جیرفت تصریح کرد: اسلام دین تک بُعدی نیست و توجّه به همه ابعاد دنیوی و اخروی انسان‌ها دارد و کسب روزی و فضل خدا از این ابعاد است.

حجت الاسلام والمسلمین تارم عنوان کرد: مردم با وفا و همیشه در صحنه نسبت به دین و انجام واجبات دینی خود نسبت به قبل متعهدتر و پایبندتر شده‌اند.

امام جمعه جیرفت مطرح کرد: بعد از خواندن نمازجمعه به دنبال کسب روزی حلال و کار و تلاش بروید و این برای همه مسلمانان بهتر است.

بردسیر:عاشورا یک مکتب الهام بخش برای هر کس که به دنبال یک حیات طیبه و زندگی آرمانی است

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی ضمن  اشاره به دیدار ائمه جمعه کشور با مقام معظم رهبری به بیان جایگاه استثنایی نماز جمعه با توجه به بیانات ایشان  پرداخت.

وی افزود: دو عنصر اساسی یاد خدا و حضور مردم در نماز جمعه با هم جمع است و قطعا دست خداوند با جماعت است.

حجت الاسلام کرمانی؛  طرح مباحث اجتماعی و سیاسی توام با معنویت، آمیخته شدن سیاست با اخلاقیت را از دیگر ویژگی های نماز وحدت بخش جمعه برشمرد.

وی تصریح کرد: روش و شیوه ی زندگی ائمه جمعه و داشتن تقوای عملی، رفتار پدرانه با تمام گروه های اجتماعی، داشتن سلوک مردمی و از قشر و جنس مردم بودن، ارتباط با جوانان و تدارک ساز و کارهای فعالیت جوانان، سخنگو و تبیین کننده مبانی انقلاب و مطالبه کننده مطالبات انقلاب اسلامی بودن از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری درباره امام جمعه تراز در انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بردسیر ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام بیان کرد: عاشورا یک مکتب الهام بخش برای هر کس که به دنبال یک حیات طیبه و زندگی آرمانی است.

وی افزود: حادثه کربلا یک جریان و مکتب است و تعلق به یک ماه و روز ندارد، امسال دوباره با رشد کرونا باید مراقبت ها و توصیه های بهداشتی رعایت شود اما هیچ مجلس و هیئتی تعطیل نمی شود.

حجت الاسلام کرمانی  تاکید کرد: تبیین مسائل اخلاقی و اسلامی، بیان مشکلات و معضلات و آسیب های اجتماعی، ذکر نکات تربیتی و پرهیز از طولانی کردن مجالس، از جمله مواردی است که حتما بانیان هیئت ها و مجالس سوگواری، مداحان و نوحه سرایان و سخنرانان در این ایام باید در اولویت قرار دهند تا خروجی عزاداری هایمان تربیت اخلاقی و اسلامی جوانان باشد.

منوجان:نماز جمعه یک نهاد است نهاد یعنی جایی که ویژگی مردمی ،انقلابی و جهادی دارد

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفری امام جمعه موقت بخش آسمینون منوجان در خطبه های نماز جمعه این شهر با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: عزاداری اباعبدالله الحسین را باهر توانی که داریم برپا کنیم و این استمرار عزاداری برای امام حسین (ع) تا روز قیامت سبب و عامل بقای اسلام و احیای تشیع است.

وی افزود: رابطه عاطفی بیشتر با امام حسین (ع) برقرار کنیم هر چقدر عاطفه و عشق به امام حسین بیشتر باشد عقیده و ایمان ما محکم تر خواهد بود و نباید مجالس اهل بیت کم رنگ شود دشمنان از هر طرف به ما ضربه می زنند فرهنگ ما را تخریب می کنند خانواده ما را در تلاش هستند نابود کنند و این ها فقط به خاطر یک چیز است فقط برای ضربه زدن به دین و عقیده من و شماست لذا نباید غافل شویم مساجد و حسینیه ها در تمام بخش ان شاءالله مجلس داشته باشند.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: هیئت امنای مساجد و بانیان مساجد در برپایی عزای امام حسین(ع)  بیشتر از هر سال تلاش کنند و مردم ولایتمدار هم حضور پرشور داشته باشند شور حسینی همراه با شعور حسینی مهم است و هم  از فضایل حسینی بهره مند شویم.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون(نودژ) تاکید کرد: بانیان مساجد و هیئت امناء  تلاش کنند مسجدی بدون واعظ نباشد از  روحانیون منطقه  و خارج از منطقه بهره ببرید .

وی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: با توجه به سیره امام حسین (ع)و قیام ایشان روحانیون گرامی موضوعاتی که معضلاتی را در جامعه دامن گیر شده را طبق آیات الهی و روایات اهل بیت برای مردم بازگو کنند ریشه‌یابی کنند و تا مشکلی از جامعه ما برطرف شود همچنین هدف ما این باشد که مشکلی از مشکلات جامعه کاسته شود.

حجت الاسلام جعفری با گرامی داشت پنجم مرداد و اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع ائمه جمعه سراسر کشور بیان کرد: نماز جمعه یک نهاد است نهاد یعنی جایی که ویژگی مردمی ،انقلابی و جهادی دارد نهاد نماز جمعه یک نهاد رحمانی است یعنی چتر نماز جمعه همه مومنین برای هدایت مردم را در بر می گیرد نماز جمعه به خاطر خصوصیاتی که دارد یک فریضه صددرصد استثنایی است.

انار: یکی از عوامل تنهایی امام حسین (ع)  شبهه ها و فتنه هاست

حجت الاسلام منتظری در خطبه های نمازجمعه به فرارسیدن ماه محرم نشانه کرد و گفت: چه عواملی باعث شده امام حسین (ع) در کربلا تنها بماند.

وی گفت:یکی از عوامل تنهایی امام حسین (ع)  شبهه ها و فتنه هاست،  وقتی شبهه با فتنه ترکیب می شود فضا راتاریک کرده و در فضای تاریک،  فتنه اثر می گذارد.

حجت الاسلام منتظری به پنجم مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه در تهران اشاره کرد و گفت:از ائمه جمعه ای که سالهای سال در این مکان مقدس نماز عبادی سیاسی جمعه را اقامه کردند تقدیر و تجلیل میکنیم.

وی افزود: از تمامی برادران و خواهران خدمتگزار در ستاد نماز جمعه، اعم از مسئولین، مجریان ، موذنین، قاریان قرآن، عوامل اجرایی ستاد در طول سال‌های بعد از انقلاب تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

حجت الاسلام منتظری گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه باید نماز جمعه ها در تراز فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شود.

امام جمعه شهرستان انار بیان کرد:رهبر حکیم انقلاب اسلامی از ابتکار عمل روسیه در اوکراین حمایت کردند وفرمودند اگر  روسیه این کار را نمی کرد طرف مقابل این جنگ را تحمیل می‌کرد و اوکراین با پیوستن به ناتو و بعد از آن ارمنستان و آذربایجان،  برای تمامیت ارضی و امنیت ملی ایران مشکل ساز می شد.

امام جمعه شهرستان در ادامه گفت:نشست تهران دستاوردهای بسیار خوبی را به همراه داشته داشته است.

وی افزود: در پی تنش بین روسیه و رژیم صهیونیستی،  آژانس یهود در روسیه تعطیل شد و مسکو اقدامات تنبیهی را نسبت به صهیونیست ها اعمال کرده است.

امام جمعه شهرستان انار گفت:ارتش چین با رزمایش پنج روزه نیروی دریایی  خود به آمریکا هشدار داد که بایدبه حضور غیرقانونی خود در منطقه پایان دهد.

وی در ادامه گفت:امیدوارم روز به روز شاهد افول قدرت پوشالی آمریکا در کل دنیا باشیم.

حجت الاسلام منتظری گفت:در آستانه محرم ماه عزای سیدالشهدا و اصحاب با وفای آن حضرت برنامه های عزاداری  چنان باشکوه برگزار شود که موجبات رضایت الهی و خشنودی اهل بیت علیهم السلام را به دنبال داشته باشد.

 جازموریان:نمازجمعه پایگاه و قرارگاه طرح مسائل مهم جامعه است

حجت الاسلام عباسی امام جمعه موقت جازموریان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار کرد: انبیا هم هرکدام یک ارزش و قیمتی دارند از میان سلسله جلیله انبیا یک شخصیت برجسته حضرت صالح است که ۱۰۴ سال پیغمبری کرد ولی یک نفر هم به‌ او ایمان نیاورد اما این برای من وشما ارزش هست که پیغمبر ندیده به پیغمبر خاتم ایمان آورده‌ ایم اما شرط ایمان مطلق تقوای الهی است.

امام جمعه موقت جازموریان با توجه به در پیش بودن ماه حزن و اندوه محرم الحرام بیان کرد:
هیچ حادثه‌ای از حوادث خونبار صدر اسلام به اندازه حادثه کربلا غربت وبی کس وتنها وجود نداشت، در حادثه کربلا خود حضرت و اصحاب نزدیک به ایشان میدانستند که امید به هیچ احدی و جایی نباید داشت هر چه بود در میدان کربلا بود و همه دل به‌ شهادت بسته بودند.

حجت الاسلام عباسی عدم بصیرت و عدم آمادگی را از دلایل عقب ماندن برخی خواص از حادثه کربلا و شهادت دانستند وتصریح کرد:اگر انسان خودش را برای همراهی با ولی خدا آماده نکند و بصیرت نداشته باشد عقب خواهد ماند چنانچه سیدالشهدا علیه السلام از ماه‌ها قبل آمادگی خود را در حکومت یزید اعلام کرده بودند ولی عده‌ای به دلیل عدم آمادگی و بصیرت از قافله خیر عقب افتادند.

خطیب موقت جازموریان یکی دیگر از دلایل عقب ماندگی از قافله کربلا را علاقه به دنیا دانست و افزود: انسانی که نتوانسته است از تعلقات دنیوی خود رها شود یا هرگز توفیق همراهی با ولی خدا را پیدا نخواهد کرد و یا هر چند توفیق همراهی پیدا کند نخواهد توانست تا انتهای مسیر  هم قدم او باشد و سرانجام در میانه راه از ولی خدا جدا خواهد شد تاخیر ها،سستی ها،کم معرفتی ها و از همه مهمتر تعلقات به دنیا گاهی سبب می‌شود تا مرز ریختن خون امام معصوم نیز پیش برودچنانچه برای کوفیان زمان اتفاق افتاد مواظب باشیم ما گرفتار نشویم فرقی ندارد با امام زمان یا ولی فقیه رهبر خودمان در نیافتیم.

حجت الاسلام عباسی درپایان به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کشور اشاره کرد وگفت: مقام معظم رهبری نماز جمعه را یک قرارگاه دانستند وقتی چنین اجتماعی مانند نماز جمعه وجود دارد که هر هفته جمع کثیری از مردم یک شهر یک جایی معیّنی جمع می‌شوند دور هم، این می‌تواند یک پایگاهی یک قرارگاهی باشد برای همه‌ی موضوعات مهم و مطرح یک جامعه. از مسائل فکری تا خدمات اجتماعی تا همکاریهای مردمی و تا آمادگیها و بسیج نظامی. همه چیز در این اجتماع هفتگی مستمر پشت سر هم تحقق پیدا می‌کند.

قلعه گنج:احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر همگان واجب است

، ظهر امروز  ۷ خرداد۱۴۰۱ حجت الاسلام والمسلمین«رضا احمدی نیک»امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه قلعه گنج ضمن سفارش به تقوای الهی و عرض تسلیت دارم فرا رسیدن ماه محرم ماه حزن و اندوه اهلبیت (ع) در ادامه گفت : خداوند متعال در سوره آل عمران شما بهترین امتی هستید که برای مردم پدیدار شده اید به کار پسندیده فرمان می دهید و از کار ناپسند باز می دارید و به خدا ایمان دارید هفته اول ماه محرم به هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است دو فریضه و واجب ای که هم در قرآن روی آنها تصریح و تاکید شده .

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی نیک افزود : دلیل اینکه بهترین امت هستند اینکه *اولا* امر به معروف می کنند دوم نهی از منکر می کنند سوم به خدا ایمان دارند این را می‌رساند که اصلاح جامعه بشری بدون ایمان ودعوت به حق و مبارزه با فساد ممکن نیست همان کاری که امام حسین (ع) برای حفظ اسلام و دین خدا انجام داد و در آن نامه معروف به برادرش دلیل قیام نهضت را بیان می کند می فرماید من برای اصلاح امت جدم قیام کردم و می خواهم امربه معروف و نهی از منکر به شیوه جد و پدرم حرکت کنم

امام جمعه قلعه گنج با اشاره به فرمایشات رهبر حکیم و فرزانه در دیداربا ائمه جمعه کشور: نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است قرارگاه ایمان و بصیرت و اخلاق است اما در این دیدار چند محور مهم را بیان کردند *محور اول* ۱- در خصوص مهمترین ویژگی های نماز جمعه پیوند میان توجه به خدا و حضور اجتماع مردمی۲-ذکر و یادخدا به صورت دسته جمعی و نزول برکات آن بر جمع ۳- استمرار بدون توقف نماز جمعه در هر هفته که من جمیع الجمعات و به خصوص از این جهت یک عبادت و اجتماع استثنایی است حتی ازحج هم استثنایی تر است ۴- پایگاه ای مهم برای طرح مسائل مختلف جامعه اعم از مسائل فکری خدمات اجتماعی همکاری های عمومی و آمادگی ها و بسیج نظامی است ۵- آمیختن معنویت با سیاست

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی نیک تاکید کرد : اما آیا توانسته ایم در جمهوری اسلامی نماز جمعه را در جایگاه رفیع شایسته خودش قرار دهیم؟ به نظر می‌آید در این زمینه کوتاهی هایی داشته یم و همه باید همت کنیم تاکوتاهی ها برطرف شود بخشی به عهده امام جمعه است بخشی به عهده مسئولان استانی و کشوری بخشی هم با مردم و مسئولان شهرستانی هست

خطیب جمعه قلعه گنج در پایان عنوان کرد: در پایان ضمن تسلیت مجدد ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع)و خیر مقدم خدمت مبلغین و طلاب عزیز ان شالله که همه بتوانیم به نحو شایسته عزاداری کنیم مخصوصاً در حوزه جهاد تبیین و تشکر از همه خادمان نماز جمعه اعضای ستاد نماز جمعه و دستگاه‌های مربوطه چه در بحث نماز جمعه همکاری دارند.

فاریاب:تحقق عدالت بدون کمک به مستضعفین امکان پذیر نیست

خطیب نماز جمعه ابتدا ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین علیه السلام به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت:هفته اول، هفته ی امر به معروف و نهی از منکر است،نهی از منکر، یعنی انجام ندادن کارهای خلاف شرع،فلسفه قیام امام حسین(ع) مهم ترین را مساله امر به معروف و نهی از منکر، اعلام می کند.

وی در ادامه افزود:امروز امر به معروف و نهی از منکر جمهوری اسلامی تحریم است، ما باید در داخل جلو گرانفروشی را بگیریم و عمل کردن مسئولین، بهترین معروف است،دو دستی از ارزش ها، حجاب، قرآن، فرهنگ شهادت دفاع کنیم.

حجت الاسلام گروهی به دیدار و فرامین مقام معظم رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور اشاره و اظهار کرد:مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه، قدرت نرم است،نماز جمعه مرده و بی روح به ظلم و ظالم کمک می کند،ما شاهد اقامه نماز جمعه در ۹۰۰ پایگاه در سراسر کشور هستیم ،توطئه ها خنثی و افشاگری می شود.

وی در ادامه بیان کرد :امام جمعه، سخنگوی انقلاب اسلامی است ،مفسر و تحلیل گر است،زبان گویای مردم است،امام جمعه باید حالت پدرانه داشته باشد،به همه گروه ها و جناح ها تعلق دارد اگر گروهی منحرف است، باید جلوی آن گرفته شود.

خطیب نماز جمعه فاریاب بیان کرد:ما طرفدار  عدالت هستیم، اما تحقق عدالت بدون کمک به مستضعفین امکان پذیر نیست،عدالت اقتضا می کند که تخصص در نظر گرفته شود .

حجت الاسلام گروهی در ادامه ابراز کرد:اگر می‌گوییم جنوب را استان کنند،اگر میگوئیم مرکزیت بر اساس شاخص ها باشد،برای تحقق عدالت و کمک به مردم مظلوم پنج شهرستان جنوبی است .

امام جمعه فاریاب بیان کرد:باطل کردن هویت غرب همان غربی که میگفت دین از سیاست جداست،ما این تفکر را باطل کردیم.

 زرند:نماز جمعه تبدیل به  ظرفیت عظیم و فرصت فوق العاده شده است

حجت الاسلام شجاعی امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زرند گفت: در هفته گذشته به مناسبت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه به دستور امام راحل عظیم الشان آیت الله طالقانی در ۵ مرداد به همراه سایر ائمه جمعه کشور توفیق داشتیم درمحضر امام مسلمین امام خامنه ای (مدظله)داشتیم که مطالب مهمی بیان کردند.

وی افزود: با همه شبه پراکنی هایی می‌شود با همه مسائلی که سعی می‌کنند مطرح کنند جهت تضعیف جایگاه مقام معظم رهبری به خواست پروردگار روز به روز به عزت ایشان افزوده می‌شود

خطیب جمعه زرند گفت: در دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور مسایل مهمی مطرح شد که از آنها می‌توان به پیرامون بحث نماز جمعه و جایگاه استثنایی نمازجمعه و خصوصیات نماز جمعه که تبدیل به یک ظرفیت عظیم و فرصت فوق العاده شده است.

وی از اهمیت نماز جمعه به دو موضوع مهم اشاره کرد یکی راز نیاز با خداوند منان و دوم حضور مردم است و نماز جمعه نماد یک اقتدار و یک معنویت و دلدادگی به پروردگار سبحان است.

حجت الاسلام شجاعی به بحث مهم جهاد تبیین که در دیدار با رهبری مطرح شد اشاره داشت و افزود: از دیگر موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند بحث جهاد تبیین بود که از رسالت نماز جمعه هم می‌تواند باشد اتفاقی که نظام جمهوری اسلامی توانسته است رقم بزند باطل بودن جدایی دین از سیاست است و توانسته است اثبات کند انسان متدین در حوزه های مختلف درخشان باشد به طوری که جوانان متدین دانشمند در موضوعات مختلف من جمله علمی و فناوری های روز دنیا در موضوع تسلیحاتی،  موضوعات تکنولوژی دنیا  تلاش کرده و موفق شدند همانند شهدای هسته ای ، شهید شهریاری شهید احمدی روشن

امام جمعه زرند با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت:همچنین ۸ مرداد ماه اولین از محرم سال ۱۴۴۴ هجری قمری میباشد که در دهه اول محرم حماسه بزرگ اباعبدالله الحسین علیه السلام است ، دهه اول ماه محرم دهه تحول و دگرگونی است دهه توسل و ارادت به سید و سالار شهیدان است.

وی به شخصیت حر اشاره کرد و گفت: همه ما داستان حُر را شنیده ایم اما حر یک داستان نیست یک جریان و فرهنک است در پرتو عاشورا

خطیب جمعه زرند در پایان گفت: حرمت این ماه بسیار زیاد است، امام رضا (ع) فرمودند اگر خواستی برای چیزی گریه کنی بر مصیبت های جد ما گریه کنید، خداوند با جاری شدن اولین قطره اشک بر مصائب امام حسین (ع) گناهان توبه کنندگان را می‌بخشد.

کوهبنان :عزاداری ها باید بر اساس دستورات دینی و تقوای الهی باشد

نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان به امامت حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری و با حضور جمعی از مسئولین اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی ، علما و روحانیون ، مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد بزرگ و تاریخی حضرت امام خمینی (ره) کوهبنان برگزار شد.
حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری امام جمعه کوهبنان پس از دعوت همگان به تقوای الهی با استناد به کلام امام باقر(ع) گفت: با اجرای درست امر به معروف و نهی در جامعه مردم علاقمند به اقامه نماز می شوند ، مردم به پرداخت خمس و زکات مبادرت می کنند ، امنیت در جاده ها برقرار و کسب ها حلال می شود.

وی تاکید کرد:  از اثرات امر به معروفی و نهی از منکر آبادانی زمین ، برگشت حق ضایع شده به صاحبش ، برچیده شدن بی عدالتی،گرفتن حق ، و…. است.

امام‌ جمعه کوهبنان افزود: در آستانه ماه محرم هستیم عزاداری ها باید بر اساس دستورات دینی و تقوای الهی باشد ، هیات امنا مساجد و تکایا نباید با صدای بلندگو همسایه آزاری کنند.

وی ابراز داشت: جا دارد هیات های عزاداری و هیات امنای مساجد و تکایا پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند
اگر کسی احساس سرماخوردگی دارد در مجالس و‌ محافل شرکت نکند.

خطیب جمعه کوهبنان تصریح نمود: کسانی که در نماز جمعه شرکت می کنند اهل بهشت هستند و کسی که این عبادت را رها کند و منکر شود سایر عبادت هایش پذیرفته نمی شود .

وی با استناد به منویات مقام معظم رهبری یادآور شد: زن با شرف ، با استعداد و با حجاب ایرانی ضربه بزدگی به تمدن غربی زده است باید به مساله حجاب و عفاف اهمیت بدهیم چون حجاب از ضروریات دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: زن ایرانی با حجاب اسلامی باید الگو برای زنان سایر جوامع باشد و به آنچه قانون دستور داده عمل کند.

رودبار جنوب:دولت سیزدهم به دنبال مبادلات تجاری با کشورهای دوست بر اساس پول ملی است 

حجت الاسلام «مهدوی راد» در خطبه های نماز جمعه رودبار جنوب، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و تسیلت فرا رسیدن ماه محرم، گفت: در همه مسائل و همه لحظات خدا را شاهد و ناظر بدانیم و تقوای الهی را باید تمام جوانب زندگی مدنظر قرار بدهیم.

امام جمعه موقت رودبار جنوب  گفت: یکی از اهداف حضرت سیدالشهدا (ع) از قیام عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی با اشاره به این که امام حسین (ع) در نامه به محمد حنفیه به هدف خود برای قیام علیه ظلم را بیان می کند، ابراز کرد: امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین رسول خدا (ص)، پیام عاشورا در طول تاریخ روشنگر و راهنما بوده است.

حجت الاسلام مهدوی راد بیان کرد: در ادامه راه نیز راه امام حسین (ع) روشن تر و قوی تر از گذشته موجب نجات مردم از گمراهی می شود.

خطیب موقت نماز جمعه رودبار جنوب عنوان کرد: اگر‌ در اختلافات و درگیری های طایفه ای بزرگان، صاحبان نفوذ و متدینین امر به معروف و نهی از نکنند آتش فتنه بیشتر می شود و انسان های بی گناه زیادی در این آتش می سوزند.

وی تاکید کرد: یکی‌ از سفارشات مهم امیر المؤمنین (ع) در لحظات آخر عمر پر برکت خود به فرزندانش، امر به معروف و نهی از منکر بود و همه ما موظف هستیم امر به معروف و نهی از منکر کنیم و نسبت به مسائل اجتماعی جامعه خود بی تفاوت نباشیم.

حجت الاسلام مهدوی راد افزود: جهالت و خود برتر بینی، وسوسه های شیطانی و تعصب بی جا، از عوامل اختلاف بین مردم است.

امام جمعه موقت رودبار جنوب گفت: قرآن و اهل بیت (ع) مکمل یکدیگر هستند و اهل بیت (ع) مفسر قرآن بودند.

وی بیان کرد: در مراسمات عزاداری سیدالشهدا (ع) به جوانان و نوجوانان باید میدان بدهیم و در این مسیر نیرو سازی و کادر سازی  کنیم.

حجت الاسلام مهدوی راد یادآور شد: خدا را شاکریم علی رغم بارندگی ها و وقوع سیل خسارات جانی و مالی پیش نیامد.

خطیب موقت نماز جمعه رودبار جنوب ادامه داد: حضور میدانی فداکار استاندار در اوج بارندگی ها  در  جنوب کرمان مایه دلگرمی بود، این حرکت ایشان قابل تقدیر است.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: مبادلات روسیه و چین بر اساس ارز خودشان است دولت سیزدهم تمهیداتی را مدنظر دارد که مبادلات تجاری بین ایران و کشورهای دوست بر اساس پول ملی باشد.

 عنبر آباد:امر به معروف و نهی از منکر، تجلی قیام و حماسه حسینی و عاشورا بود

فضیلتی نیا امام جمعه موقت عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: امر به معروف و نهی از منکر، تجلی قیام و حماسه حسینی و عاشورا بود.

وی افزود: ذکر این فریضه در کنار آیاتی که بیانگر اوصاف مؤمنان و جامعه ایمانی است، نشان دهنده نقش و اهمیت بالای آن در مسائل اجتماعی اسلام است.

امام جمعه موقت عنبرآباد ابراز داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر، برکات فراوانی در زندگی اجتماعی انسان همچون: تقویت مؤمنان، برپایی فرایض و واجبات، تثبیت ارزش ها و ریشه کنی مفاسد دارد.

فضیلتی نیا عنوان کرد: بزرگترین نعمت خداوند متعال وجود نظام جمهوری اسلامی است و بزرگترین معروف، دفاع از این نظام است.

وی با بیان اینکه تخلّف ها یک اندازه و یک نوع نیست گفت: بالاترین تخلّف ها، آن تخلّف ها و جرایمى است که پایه هاى نظام را سُست می کند مانند: نومید کردن مردم و دلهاى امیدوار، کج نشان دادنِ راه راست، گمراه کردن انسانهاى مؤمن و بااخلاص، سوءاستفاده کردن از اوضاع و احوال گوناگون در جامعه اسلامى، کمک کردن به دشمن، مخالفت کردن با احکام اسلامى و تلاش براى به فساد کشاندن نسل مؤمن.

حسین فضیلتی نیا با تسلیت ایام عزاداری امام حسین علیه السلام گفت: عاشورا، صرفاً واقعه ای نیست که در آن، امام حسین(ع) و یارانش به شهادت رسیدند بلکه عاشورا در اندیشه اسلام ناب، نه تنها یک فرهنگ پایدار بلکه یک مکتب است و در این فرهنگ و مکتب، مفاهیمی همانند عزت، ایثار، شجاعت، ایمان و عمل به تکلیف تجلی تامّ و ماندگار پیدا کرده است.

امام جمعه موقت عنبرآباد گفت: هیئت‌های مذهبی دارای چند ویژگی هستند که آنها را از سایر تشکل‌ها و جمع‌ها جدا می‌سازد: اولین ویژگی‌شان این است که توسط مردمی که علاقه‌مند به اسلام و ائمه‌‌ی طاهرین علیهم‌‌السلام هستند اداره می‌‌شوند، ویژگی دوم این است که هزینه‌­های این هیئت‌­ها توسط خود مردم تأمین می­‌شود و نه دستگاه‌های دولتی و حکومتی. ویژگی سوم هم این است که سه عنصر مردم، روحانیت و مداح در این هیئت‌­ها جمع شده‌‌اند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث برنامه های هیئات مذهبی فضای هیئت گفت: حضرت آقا معتقدند که هیئت باید تلفیقی از عنصر منطق و عاطفه باشد. همچنین فرمودند: هیئت‌‌های مذهبی باید کلاس درس باشد. و همینطور هیئت نباید سکولار باشد و هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنی علاقه‌‌مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است.

فضیلتی نیا افزود: راجع به مداحی به‌‌طورکلی نظر رهبر انقلاب این است که اگر محتوای شعر و نوع خواندن آن مداح هنرمندانه باشد بعضاً تأثیرش از دو یا سه منبر هم بیشتر است و بارها ایشان در صحبت‌­های خود مداحی را جوشاندن چشمه­‌های عواطف در دل‌­ها می­‌دانند.

وی در بحث اشعار مداحی گفت: حضرت آقا می‌­گویند شعری را قبول داریم و می‌­گوییم که این شعر برای مجلس امام حسین علیه‌السلام خوب است که واجد چند خصوصیت باشد: باید محکم، قوی، خوش‌‌­مضمون و قانع‌کننده باشد.

فضیلتی نیا با اشاره به دیدار اخیر ائمه‌ محترم جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان نماز جمعه را در سلسله قدرت نرم نظام اسلامی، حلقه‌ای بسیار مهم و فریضه‌ای استثنایی خواندند و تأکید کردند: “امام‌جمعه سخنگوی انقلاب اسلامی است و یکی از وظایف اساسی او باز تولید مفاهیم معرفتی و مبانی انقلابی و پاسخگویی به شبهات با زبان روز و تبیین مستدل آنها و رفتار پدرانه با همه است.”

امام جمعه موقت عنبرآباد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: “بر خلاف برخی افراد که مدعیِ ضعیف شدن اعتقادات مردم هستند، مراسم‌های بزرگی همچون جشن غدیر، عزاداری‌های محرم و صفر، راهپیمایی اربعین نشان‌دهنده قوی‌تر شدن ایمان و دین‌داری عمومی است.

وی با تشکر از هیآت مذهبی و مردم جهت پر رونق کردن مجالس محرم گفت: توجه به نظم و ساعت شروع و اتمام، رعایت دستورالعمل های های بهداشتی، عدم آزار مردم توسط صدای بلندگوها، توجه هیئت ها به سیاه پوش کردن کوچه و خیابان اطراف هیئت، جذب جوانان و کودکان با اخلاق خوش و سعه صدر، رعایت اصول مصرف و جلوگیری از اصراف بعنوان یک فعل حرام، کمک به دیگر هیئت های کم برخوردار، حضور مسئولین در بین مردم در هیئات و ایجاد رنگ و بوی محرم در شهر توسط همه مردم و ارگان های دولتی مورد انتظار است.

 بم:وظیفه مردم در بحران ها این است که به شایعات توجه نکنند

حجت الاسلام والمسلمین دانشی، ضمن رعایت تقوای الهی برای خود و همه مردم بیان داشت امام خمینی( ره)  نماز جمعه یک فریضه صد در صد استثنایی و یکی از الطاف الهی بعد از انقلاب اسلامی است .

خطیب نماز جمعه بم در ادامه سخنان خود بیان داشت اما این فرضیه در بین برخی از مردم دچار فراموشی است و یا عده ای خاص در نماز جمعه حضور دارند و این باید تبلیغ بیشتری شود که به برکت این نظام اقامه نماز جمعه است و باید توسط مردم اهمیت بیشتری داده شود .

حجت الاسلام والمسلمین دانشی در ادامه خطبه ها گفت ما در آستانه محرم هستیم و فردا اولین روز محرم الحرام است و مردم و مسئولین باید در سیاه پوش کردن درب خانه ها و شهر تلاش کنند.

دانشی امام جمعه شهرستان بم در خصوص اقتصاد ابراز ابراز کرد: مشکل این کشور مشکل پول نیست مشکل مدیریتی است و به خوبی  در دولت فعلی پیش میرود و مردم باید صبر داشته باشند اما در دولت های قبلی این نوع مدیریتی وجود نداشت و ریس مجلس این  امیدواری را به مردم دادند که این کشور ظرفیت های مختلفی دارد که انشالله اثرات آن را به صورت ملموس احساس میکنند ،وظیفه مردم هم این است که به شایعات توجه نکنند.

 ریگان:بر قیمت گذاری خرما نظارت داشته باشید و نگذارید زحمات و تلاش های یکساله کشاورزان هدر رود

حجت الاسلام حبیب رضازاده در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان با اشاره به اینکه کشاورزان در حال برداشت محصول خرما هستند، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی فکری به حال محصول خشک شده خرما بردارد و کشاورزان متضرر این منطقه را حمایت کنید.

امام جمعه ریگان اشاره داشت به قیمت گذاری خرما در شرق استان و بیان کرد: بر قیمت گذاری خرما نظارت داشته باشید و نگذارید زحمات و تلاش های یکساله کشاورزان هدر رود.

وی در ادامه اشاره داشت به فرا رسیدن ماه محرم و افزود: همه تلاش کنند که مراسم محرم امسال هم مثل سال‌های قبل باشکوه تمامتر برگزار شود و شیوه نامه های بهداشتی هم رعایت شود.

رضازاده ضمن قدرانی از مسؤلان شهر عباس آباد و مسؤلان شهرستان بابت برگزاری‌ همایش هیئت های مذهبی ومداحان، عنوان کرد: تجمع همه هیئت های عزاداری سال گذشته در میدان عاشورای این شهرستان نشان  از ارادت مخلصانه مردم ریگان به حضرت سیدالشهدا علیه السلام است.

وی عنوان کرد: هیئت های عزاداری امسال هم این مراسم باشکوه را برگزار کنند.

خطیب جمعه ریگان به اجلاسیه ائمه جمعه سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: اساس نماز باشکوه جمعه حضور مردم در این فریضه عبادی سیاسی است.

وی با اینکه دشمنان همیشه از حضور باشکوه مردم در نماز جمعه وحشت دارند خاطر نشان کرد: حضور مردم در نماز جمعه همیشه دشمنان اسلام را مایوس کرده است.

راور:اگر حیات طیبه شکل بگیرد خیلی از مشکلاتمان برطرف می شود

حجت الاسلام علی زمانی امام جمعه راور در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کل کشور گفت: نماز جمعه بخاطر خصوصیاتی که دارد یک فریضه صد در صد استثنایی است و ما هیچ چیزی شبیه نماز جمعه نداریم.

وی بیان کرد: وقتی در عمق کار نماز جمعه وارد می شویم می‌بینیم با مجموع این خصوصیات حتی استثنایی تر از حج است.

حجت‌الاسلام زمانی گفت: حضرت آقا که یک حکیم و قرآن شناس است نماز جمعه را استثنایی ترین عبادت می دانند یعنی اگر بخاطر هرچیزی از قبیل آسیب اجتماعی مشکلات مردم، تربیت، اخلاق، فضای مجازی و… ناراحتید یک جایگاه امن می خواهید که این کارها درست شود.

وی ادامه داد: در نگاه یک قرآن شناس این است که به داد نماز جمعه برسید که اگر به جایگاه اصلی خود برگردد آسیب های دیگر را بدون اینکه کاری انجام دهید از زندگی و جامعه شما رخت بر می‌بندد چراکه یک خصوصیت نماز جمعه این است که دو عامل اساسی حیات طیبه را به دنبال دارد.

امام جمعه راور افزود: امروز اگر حیات طیبه شکل بگیرد خیلی از مشکلاتمان برطرف می شود حالا نماز جمعه این کار را می‌تواند انجام دهد چون دو عامل ذکر و دوم اجتماع مردم را دارد.

وی گفت: طبق فرموده حضرت آقا اگر امام جمعه چند شاخصه را رعایت کند نماز جمعه تراز اسلام می شود.

حجت الاسلام زمانی با اشاره به فرمایشات رهبری شاخصه هایی که امام جمعه باید رعایت کند را اینگونه بیان کرد: امام جمعه که در روز جمعه با گفتار خود مردم را به تقوا دعوت میکنید در روزهای دیگر با عمل خود مردم را به تقوا دعوت کند، رفتار پدرانه داشته باشد، سلوک مردمی داشته باشد، در خدمات اجتماعی شرکت کند، با جوانان ارتباط داشته و سازوکار مناسب برای آنها تدارک ببیند، و از ورود در فعالیت های اقتصادی اجتناب کند.

وی گفت: بالاترین مطالبه گران شما مردم هستید و باید ناظر باشید و هرجا متوجه شدید امام جمعه از این شاخصه ها فاصله گرفته او را متوجه سازید.

کهنوج: قرآن ما به طرف معنویات دعوت می کند

حجت الاسلام احمد نجنو امام جمعه کهنوج در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی گفت: ای کسانی که ایمان آورده اید هنگامی که ندا داده میشوید برای  یاد خدا بشتابید ( یعنی به سوی نماز جمعه) اینجا نفرمود بروید نماز جمعه بلکه فرمود بشتابید.

نجنو خاطر نشان کرد:  ذروالبیع معامله که یک کار مباح و جایز و حتی برای امرار و معاش زندگی هم هست میفرماید رها کنید.

وی افزود: وقتی که باید معامله و خرید و فروش را رها کرد پس باید همه چیز را رها کرد چون معامله و کسب و کار حتی حیات انسان به آن وابسته است وقتی دستور رها کردن آن صادر شده است و سایر امورات به طریق اولا باید رها شوند فکر نکنیم که اگر معامله را رها کردیم ضرر می کنیم.

خطیب جمعه کهنوج ضمن اهمیت نماز  جمعه از نظر قرآن  کریم تشریح کرد: اگر نماز جمعه بروید و معامله را رها کنید این برای شما بهتر است البته در ادامه هم می فرماید (لعلکم تعلمون) اگر شما این مطلب را بفهمید و درک کنید نماز جمعه برای شما بهتر است.

نجنو ضمن اشاره در خصوص واژه نودی  یعنی ندای نماز جمعه همان اذان است اذعان کرد:  یعنی اذان که گفته شد بشتابید به سوی نماز جمعه البته به این معنا نیست که حتماً موقع اذان شتاب کنیم بلکه قبل از آن هم شده باید بشتابیم حتی اگر صدای اذان هم به گوش ما نرسیده باید بشتابیم.

وی تاکید کرد: قرآن دائما ما را با انگیزه هر چه تمام و اشتیاق هرچه تمام به طرف معنویات دعوت می کند.

خطیب جمعه کهنوج ضمن تشریح اینکه بعضی از مفسرین گفته اند که اگر انسان معامله‌ای دارد بعدش برود به معامله اش برسد این معامله هم درواقع فضل الهی   را بدنبال دارد خاطر نشان کرد:  منظور این است که عصر جمعه را بیکار نباشید و حرف دیگری هم  هست که منظور از این که قرآن می فرماید بروید دنبال فضل الهی همان امورات مستحب دیگر است مثل عیادت بیمار و صله رحم.

امام جمعه کهنوج گفت: البته فضل الهی دایره اش گسترده تر از این است و محدود به این چند تا عمل مستحبی نیست گاهی فضل الهی این است که عصر جمعه در کنار فرزندان و خانواده باشید و یک تفریح و نشاط به آن ها ببخشید.

 فهرج:خواستار حضور ریاست محترم جمهور در سفر قریب الوقوع به استان کرمان هستم

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به در پیش رو بودن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: در کربلا در حقیقت اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام یزیدی به میدان رفت و سید و سالار شهیدان شربت شهادت نوشید.

وی به گردهمایی سراسری ائمه جمعه کل کشور در تهران اشاره و بیان کرد: در این گردهمایی جلسات بسیار خوب و ارزشمندی با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی»،  سران سه قوه، وزیر اطلاعات و وزیر کشور برگزار کردیم.

آقاملایی اظهار کرد: در دیدار با ولی امر مسلمین جهان حضرت آقا بر رفتار پدرانه ائمه جمعه با مردم تاکید و خاطرنشان کرد: در نمازجمعه قشرها و سلایق مختلف حضور دارند لذا امام جمعه باید همانند رفتار پدر با فرزندان خود باشد و همه را بر سر سفره معنویت و دین بنشاند.

خطیب جمعه فهرج تصریح کرد: من از همین تریبون مقدس به آقا و مولایم حضرت امام خامنه ای عزیز میگویم آقاجان به روی چشم؛ از روز اولی که امام جمعه شدم سعی کردم که اتحاد را در بین منطقه ای که امام جمعه آن هستم به بهترین شکل حفظ کنم و الحمدلله امروز خوشحالم که میتوانم سرم را در مقابل ولایت بالا بگیرم و بگویم اینجا فارس و بلوچ شیعه و سنی و همه و همه با اتحاد و بصیرت در کنار هم ایستاده اند و منتظر این هستند که فرمایشات مقام عظمای ولایت را عمل کنند.

آقاملایی اضافه کرد: توصیه و کلام دیگر مقام معظم رهبری این بود که ائمه جمعه سخنگوی انقلاب اسلامی هستند و جدی گرفتن وظیفه جهاد تبیین را به ائمه جمعه گوشزد کردند.

وی در ادامه با اشاره به دیدار یا سایر مسئولان ارشد کشوری گفت: در جلسات با سایر مسئولان مشکلات فهرج در زمینه های مختلف از جمله اعتبارات و محرومیت شهرستان، مشکلات شهرداری و کمی و کاستی ها را بیان کردم.

امام جمعه فهرج افزود: همچنین در دیدار با ریاست محترم جمهور به صورت رسمی و کتبی از حجت الاسلام رییسی دعوت کردم در سفر به استان کرمان در فهرج نیز حضور یابند.

آقاملایی تأکید کرد: مجدد و برای چندمین بار در این خطبه نیز خواستار حضور ریاست محترم جمهور در سفر قریب الوقوع به استان کرمان هستم چرا که اینجا یکی از شهرستان هایی است که فقر در آن بیداد می کند.

وی خاطرنشان کرد:برخی شهرستان ها کارخانه ها و شهرک های صنعتی قوی دارند اما فهرج شهرستانی بسیار محرومی است که نیاز است ریاست محترم جمهور از نزدیک مشکلات را ببینند و پیگیری کنند.

امام جمعه فهرج اضافه کرد: هر چند از تشریف فرمایی وزرای ریاست محترم جمهور در فهرج نیز خوشحال می شویم اما خواسته ما شخص آقای رییسی است بدلیل اینکه اینجا یکی از محروم ترین نقاط استان است.

انتهای پیام