قلعه تاریخی منوجان در پیچ وخم بلاتکلیفی
قلعه تاریخی منوجان در پیچ وخم بلاتکلیفی
با گذشت چندین سال از خرابی قلعه تاریخی منوجان  و جای تفریحی که جوانان منوجانی ساعاتی را در این اثر تاریخی همراه خانواده ها به سر می بردند،به مخروبه ای مبدل شده است.

به‌گزارش صبح منوجان قلعه تاریخی منوجان هرچند توجه درخوری بدان نشده است یکی از آثار شگرف تاریخی ایران است که می تواند نقش موثری در جذب توریسم منطقه بشمار آید.

قلعه بسیار زیبایی که خود منبع عظیمی از فرهنگ، تمدن، تاریخ و قدمت است در مقابل دیده همگان در حال نابودی است و اگر به همین منوال پیش برود، ازقلعه تاریخی  شهر تاریخی منوجان چیزی باقی نخواهد ماند تا نشان از قدمت شهرمان باشد.

قاضی زاده یکی از شهروندان منوجانی گفت:با گذشت چندین سال از خرابی قلعه تاریخی منوجان  و جای تفریحی که جوانان عزیز منوجانی ساعاتی را در این اثر تاریخی همراه خانواده ها به سر می بردند،به مخروبه ای مبدل شده است.

وی افزود:الان خرابی جاده منتهی به قلعه که خودش به یک معضل بزرگ تبدیل شده وانتظارمی رودمسئولان مربوطه دراین زمینه تمهیداتی بیاندیشند.

 

کوهپیما شهروند منوجانی در ادامه افزود:ازمیراث فرهنگی،شهرداری و معین اقتصادی منوجان خواهشمندیم تاپارک قلعه تاریخی( کلات )و محدوده این هویت شهرمان را فضاسازی وبازسازی کنند.

گفتنی است قلعه تاریخی منوجان در مرکز شهر منوجان قرار دارد و مدتی پیش معین اقتصادی مرمت این قلعه تاریخی را بر عهده گرفت و داربست های بر روی آن بسته شده ولی هم اکنون ادامه پروژه مرمت این قلعه تاریخی متوقف شده است وشهروندان از شهرداری،میراث فرهنگی و معین اقتصادی منوجان انتظار دارند که مرمت و بازسازی اطراف این قلعه تاریخی را تسریع ببخشند.

انتهای پیام/