مصوبات سفر رئیس جمهور سریعتر عملیاتی شود/ مذاکرات وین در کانون جنگ روایت های دشمن است
مصوبات سفر رئیس جمهور سریعتر عملیاتی شود/ مذاکرات وین در کانون جنگ روایت های دشمن است
حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کرمان با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی به کرمان گفت: مصوبات این سفر که بسیار خوب هم بود باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

به گزارش صبح منوجان به نقل راه آرمان آیین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته در تمام شهرستان های استان کرمان برگزار شد؛ مشروح خطبه ها را در ادامه می خوانید:

امام جمعه کرمان: مصوبات سفر رئیس جمهور هرچه سریعتر عملیاتی شود

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی  در خطبه‌های نماز جمعه  با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: امام علی (ع) در اهمیت تقوا می‌فرماید “دور یا نزدیک از این دنیا کوچ خواهید کرد و باید خودتان را برای مرگ آماده کنید؛ پس تقوا پیشه کنید و خداوند را در همه حال ناظر بر احوال خود بدانید.”

وی بیان کرد:  اینکه حکومت و دولت یا در اختیار حاکم دینی و یا در نقطه مقابل آن قرار می‌گیرد، گفت: بعد از پیامبر (ص) حکومت خلیفه بر مردم ایجاد شد اما خلیفه‌ای که باید سیره و سنت پیامبر را اجرا می‌کرد به انحراف رفت و بستر را برای نابودی اسلام فراهم کرد و نتیجه آن واقعه عاشورا شد.

امام جمعه کرمان افزود:  وقتی حاکمیت مسلمانان به دست نظام سلطنتی افتاد حضرت علی (ع) فرمود دین خدا دست اشرار گرفتار شده است، افزود: این افراد شعارهای دینی می‌دهند اما خلاف اسلام عمل می‌کنند و دشمنان خود را با شعار دین از میدان بیرون می‌کنند.

وی در ادامه بیان کرد:  اموی‌ها خود را نزدیک‌ترین افراد به پیغمبر معرفی می‌کردند اما کار خود را انجام می‌دادند و شاید دلیل اینکه امام حسین (ع) روز عاشورا خود را معرفی کرد، همین بود که ما هیچ سنخیتی با معاویه و یزید و اموی‌ها نداریم، حاکم اسلام باید مطابق سیره پیامبر (ص) عمل کند و با ظلم بر مردم هیچ حکومتی پابرجا نمی‌ماند.

علیدادی سلیمانی افزود:  از خداوند بخواهیم که عمر ما را در مسیر حاکمیت اسلام که امروز تجلی آن در ولایت فقیه است، قرار بدهد.

نماینده ولی‌فقیه در خطبه‌های دوم بیان کرد: مسجد بهترین پایگاه برای تربیت انسان است و یاران انقلاب اسلامی از مسجد به وجود آمدند.

وی گفت:  ماجرای سلمان رشدی نشان می‌دهد که سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی که از سلمان رشدی محافظت می‌کردند قابل اطمینان و اعتماد نیستند،این اتفاق نشان داد که حکم امام خمینی (ره) در این دنیا اجرا شد و کسانی که هتک حرمت اسلام می‌کنند باید منتظر مجازات باشند.

امام جمعه کرمان با تسلیت ایام شهادت امام سجاد(ع) افزود: امام چهارم شیعیان بخشی از زندگی خود را شاهد غمبارترین اتفاقات و مصیبت‌های عاشورا بود و امام سجاد (ع) نقش مهمی در تبیین نهضت عاشورا داشت.

وی درادامه گفت: امام چهارم شیعیان تمام تلاش خود را گذاشت تا در دوران امامتش شعور معنوی و وجدان اخلاقی مردم را بالا ببرد، در این راستا صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) بیانگر این مهم است.

علیدادی سلیمانی گفت:  کودتای ۲۸ مرداد می‌تواند درس‌ها و عبرت‌هایی برای ما داشته باشد،  عوامل کودتای ۲۸ مرداد با همراهی استکبار و استعمار و با هرج و مرج و ناآرامی اهداف خود را دنبال کردند.

وی در ادامه بیان کرد: امروز هم اگر غفلت کنیم آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به اهداف دشمنی خود با نظام اسلامی می‌رسند.

وی با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی به کرمان گفت: مصوبات این سفر که بسیار خوب هم بود باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

امام جمعه جیرفت: امام سجاد(ع) احیاءگر اسلام بعد از امام حسین
حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: دستورات خداوند تبارک و تعالی شفا بخش بیماری‌ها است و باعث سعادت دنیا و آخرت خواهد بود و عزّت و سعادت در همین است.

امام جمعه جیرفت افزود: مجموعه صحیفه سجادیه که بخشی از ادعیه امام سجاد (ع) را تشکیل می‌دهد به احیاء اسلام تأکید دارد و براساس مسائل اجتماعی و مکارم عرفانی است.

حجت الاسلام والمسلمین تارم بیان کرد: اساس رفتار امام سجاد (ع) با مردم و اطرافیان برای مفاهیم عالیه اخلاقی بود که به عنوان احیاءگر اسلام بعد از امام حسین (ع) بودند.

وی اظهار کرد: رفتارهای همه مسلمانان باید با مدارا با همه مردم همراه باشد و عاقل‌ترین مردم کسانی هستند که مدارا و خوش برخوردی آنها با مردم بیشتر است.

خطیب جمعه جیرفت تصریح کرد: رفتار خوب و نرم و مهربانانه با مردم بسیار مورد تأکید و توجه در اسلام قرار گرفته است و رعایت و اجرای دستورات الهی موجب سعادت دنیا و آخرت می شود.

امام جمعه جیرفت مطرح کرد: خداوند انسان‌های نیکوکار را دوست دارد و بستر سعادت را برای آن‌ها فراهم می‌آورد تا سعادتمند شوند.

حجت الاسلام والمسلمین تارم ابراز کرد: وحدت و همدلی در هر شرایطی لازم است و همه با این رویکرد می‌توانند مشکلات خود را حل کنند.

امام جمعه موقت نرماشیر: خشکیدگی تنها محصول کشاورزان شرق استان کرمان بیداد کرده است

حجت الاسلام حسن عباس آبادی امام جمعه موقت شهرستان نرماشیر در خطبه های این هفته شهرستان گفت:نشست های بصریتی را افزایش دهید،نشست های بصیرتی  جوانان را روشنفکر و مردم را آگاه می کند.

وی باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)افزود:مطالبه گر باشید و جهاد تبیین کنید، سکوت نکنید در برابر ظلم  و کفر.

خطیب موقت جمعه نرماشیر اذعان کرد: فضای مجازی را مهم بدانید برای جهادتبیین، فضای مجازی را در دست بگیرید و توصیه می کنم از فضای مجازی استفاده کنید.

عباس آبادی بیان کرد: دشمن با تمام قوا در فضای مجازی فعال است و ماهم باید به جنگ نرم با دشمن در فضای مجازی برویم.

امام جمعه موقت نرماشیر به مردم توصیه کرد و گفت: توصیه میکنم فضای مجازی را رها نکنید، گروه های خانوادگی بزنید از فضای مجازی برای روشنگری استفاده کنید و نگذارید دشمن بر فرزندان ما غلبه کند.

حجت الاسلام حسن عباس آبادی بیان کرد: دولتمردان به فکر کشاورزان شرق استان کرمان باشند و مسئولان پیگیر باشند و به داد دل کشاورزان برسند.

وی افزود:خشکیدگی تنها محصول کشاورزان شرق استان کرمان بی داد کرده است  و دولت مردمی به فکر مردم باشد.

امام جمعه رودبارجنوب: کودتای ۲۸ مرداد نمونه‌ای از تجربه اعتماد به آمریکا است

حجت الاسلام و المسلمین افشارمنش امام جمعه شهرستان رودبار جنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: ثواب زیارت سیدالشهدا علیه السلام بسیار بالاست ، زائر آن حضرت مشمول رحمت الهی است و دعا در زیر قبه امام حسین علیه السلام مستجاب است.

وی ادامه داد: حق گویی ، مبارزه با نفس ، محبت پروردگار، بدی دیگران را با خوبی جواب دادن، وصل شدن به اهل بیت علیهم السلام موجب می شودمورد اکرام خداوند قرار بگیریم.

خطیب جمعه رودبارجنوب با بیان اینکه خیلی ها هستند حق را تشخیص می دهند و می دانند حق با چه کسی است ولی حق را نمی گویند،افزود: در  ماجرای کربلا بیشتر مردم امام حسین علیه السلام را میشناختند ولی از حضرت دفاع نکردند.

حجت الاسلام افشار منش بیان کرد: بعضی ها در زندگی دیگران تجسس می کنند و دنبال عیوب دیگران هستند در حالی که خودشان دچار عیب های زیادی هستند و دنبال رفع عیب های خود نیستند.

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به اینکه وضعیت بعد از عاشورا برای شیعیان بسیار سخت بود،تصریح کرد: امام سجاد علیه السلام در قالب دعا با مستکبران مبارزه کردند و زمینه حوزه علمیه امام باقر علیه السلام را فراهم کردند.

وی مهمترین اصل در جهاد تبیین را دشمن شناسی دانست و افزود: در هر برهه از زمان سیاست دشمن فرق می کند در اول انقلاب جنگ سخت
و در ادامه با شبیخون فرهنگی بر علیه نظام و انقلاب دسیسه کردند که امروز هم جنگ ترکیبی را شروع کروند.

امام جمعه رودبارجنوب با اشاره به اینکه سفر  ریاست جمهوری در جنوب کرمان مصوبات خوبی را به همراه داشت،گفت:  استقلال جازموریان و ادامه سیل بند خرم و منطقه ویژه اقتصادی جازموریان از مهمترین مصوبات دولت سیزدهم بود.

وی با تأکید براینکه کودتای ۲۸ مرداد برای گذشته نیست بلکه پرچمی است که راه را نشان می‌دهد گفت: این کودتا به ما می‌گوید که نمی‌شود به آمریکا اعتماد کرد.

حجت الاسلام افشار منش افزود:  نیازهای ضروری  موکب شهرستان رودبار جنوب برای اربعین برطرف شده است و از مردم می خواهیم کمک های نقدی و غیر نقدی خود را برای موکب شهرستان اهدا کنند.

وی در پایان اظهار کرد: به روح شهدای امنیت علی الخصوص شهید اسماعیل جلالی که در هفته پیش در منطقه جازموریان به شهادت رسیدند درود میفرستیم.

امام جمعه کوهبنان: آزادگان ذخیره الهی و سرمایه های عظیم انسانی هستند

نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان به امامت حجت الاسلام مرتضی جعفری و با حضور جمعی از مسئولین اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی ، علما و روحانیون ، مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد بزرگ‌ و تاریخی حضرت امام خمینی (ره) کوهبنان برگزار شد.

حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری پس از دعوت همگان به تقوای الهی گفت: صالحان پس از تشکیل حکومت باید به اقامه نماز ،پرداخت زکات ، امر به معروف و نهی از منکر ، آگاهی دادن به مردم ، جلوگیری از مفاسد اجتماعی ، دستگیری از محرومان و….. مبادرت کنند.

وی تاکید کرد: حرکت اسرای کربلا به سمت شام و بازگشت آزادگان به میهمن اسلامی از جمله مناسبت ها هستند اسرا پس از سال ها شکنجه در سال ۶۹ به میهمان عزیزمان برگشتند.

امام‌ جمعه کوهبنان با استناد به بیانات مقام معظم رهبری افزود: آزادگان ذخیره الهی و سرمایه های عظیم انسانی هستند که درس بزرگی ، ایثار ،صبر، استقامت، پایبندی به دین اسلام ، پیروی از امام، سرباز ولایت بودن  و…. را به همگان آموختند.

وی ابراز کرد:۳۱ مرداد روز جهانی مسجد نام گذاری شده در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شده که بعنوان روز مسجد مزین شده است.

خطیب جمعه کوهبنان تصریح نمود: عمران و آبادانی مساجد و حضور در مساجد که بعنوان سنگر است باید حفظ شود آگاهی دادن به مردم ، عبادت خداوند، گفتن ذکر و بیان احکام در مساجد انجام می شود.

وی یادآور شد: در روز قیامت قرآن ، عترت و مساجد از ما به پیشگاه خداوند شکایت می کنند لذا باید به این مهم توجه بیشتری شود.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: آغاز هفته دولت را در پیش داریم یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم دولت سیزدهم با جدیت و تلاش بیشتری در حال ارائه خدمات است.

وی ابراز داشت: دولت باید به مشکلات معیشتی مردم توجه کند و تلاش کند گرانی ها برداشته شود گروهایی از مردم به سختی زندگی می کنند باید زمینه ازدواج و مسکن جوانان فراهم شود.

امام جمعه کوهبنان بیان داشت: دولت ها باید به امورات فرهنگی و اقتصادی توجه کنند که دولت سیزدهم تاکنون کارهای خوبی انجام داده است انشاالله مشکل جاده کوهبنان که خواسته همگان است مرتفع گردد.

امام جمعه موقت منوجان: مذاکرات وین امروز در کانون جنگ روایت های نظام سلطه قرار گرفته است

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفری امام جمعه موقت بخش آسمینون منوجان در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: دنیای مجازی بومی، مولفه های مهم در استقلال فرهنگی است چرا که انسان موجودی اجتماعی است که برای برطرف شدن نیاز هایش باید با دیگران ارتباط برقرار کند و تعامل داشته باشد.

وی افزود: از این رو هر ابزاری که انسان را در اجتماعی شدن کمک کند یا اجتماعات جدید را به او معرفی کند و حتی به این موضوع کمک نماید که انسان در ارتباط های مختلف بروز و ظهور داشته باشد مورد استقبال قرار می گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون بیان کرد: البته بسیاری از کارشناسان معتقدند تولید شبکه های اجتماعی ایرانی ضروری است زیرا همه کشورهای پیشرفته دنیا متناسب با فرهنگ جامعه متبوع شبکه‌های اجتماعی دارند اما کاربران ما از محصولات بیرون استفاده می کنند که به مرور زمان فرهنگ آنها مورد پذیرش قرار می گیرد.

حجت  الاسلام جعفری مطرح کرد: مذاکرات وین امروز در کانون جنگ روایت های نظام سلطه قرار گرفته است برآیند اظهارات ضلع غربی میز مذاکرات این بود که با پایان یافتن گفتگوها متن‌ آماده شده و طرفین مذاکرات باید با بیان کلمه بله یا خیر نظر خود را در مورد متن‌هایی اعلام کنند اما ایران با فهم این بازی و ذات فریبکار آمریکایی صراحتا موضع خود را اعلام کرد.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون  تصریح کرد: اساس حرکت قرارگاه‌های امامت جمعه حرکت مسجد پایه است و ریشه همه اقدامات فرهنگی ائمه جمعه به مسجد برمی‌گردد.

وی افزود: اتفاق اصلی فرهنگی در مسجد و در متن محله می‌افتد و همه ی این سازماندهی ها در قرارگاه های ملی، استانی و شهرستانی می بایست به رونق و شکوفایی خانه های خدا ختم شود با توجه به جایگاه مسجد و همچنین ارتباط و پیوند این نهاد الهی با فریضه نماز جمعه باید گفت از عوامل موثر در نمازهای جمعه، مساجد هستند.

امام جمعه موقت فاریاب: حمله به سلمان رشدی زنگ خطری برای عاملان ترور شهید سلیمانی بود

خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان فاریاب توسط حجت‌الاسلام سهرانی امام جمعه موقت برگزار شد.

حجت‌الاسلام سهرانی به ترور سلمان رشدی اشاره کرد و گفت :حمله به سلمان رشدی زنگ خطری بود به عاملان ترور شهید حاج قاسم سلیمانی که جنایاتشان بی پاسخ نمی ماند و یک پیام داشت که حرف امام زمین نخواهد ماند.

امام جمعه موقت فاریاب به موضوع مذاکرات وین پرداخت و اظهار کرد: با پایان یافتن گفتگوها، متن نهایی آماده شده است و طرفین باید با گفتن کلمه “بله” یا “خیر” ، نظر خود را اعلام کنند،اما ایران با شناختی که از غرب و آمریکا دارد، با صراحت اعلام کرده است که هیچ متن و پیشنهادی را به عنوان متن نهایی نمی پذیرد و پس از اینکه موارد مطرح شده را در تهران مورد بررسی دقیق تر قرار داد، آنگاه نظرات خود را در این باره اعلام می کند.

وی افزود :آمریکا و اروپا، بیش از هر چیزی، به این توافق نیاز دارند لذا با تلاش های صورت گرفته به نتیجه مذاکرات نزدیک هستیم اراده سیاسی غرب، باید در برابر اراده ملت ایران، تمکین کند.

امام جمعه جازموریان:هویت اصلی در مذاکرات رفع تحریم هاست

حجت الاسلام صادقی امام جمعه جازموریان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی افزود:  قیام امام حسین علیه السلام منشأ خیلی از ثمرات بعد از عاشورا شد.

وی ادامه داد: بصیرت موجب تحول در اجتماع می شود و  هر تغییر و تحولی رهبر می‌خواهد.

امام جمعه جازموریان با به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت:  رسانه ها کار را برعکس نشان می دهند، این را بدانیم هویت اصلی ما رفع تحریم هاست نه هسته ای که سالها قبل به آن رسیدیم آمریکا رسما باید تعهد بدهد که مذاکرات  مطلوب دو طرف باشد.

وی اظهار کرد: موضوعات غیر سیاسی نباید به عنوان اهرم فشار قرار بگیرد.

حجت الاسلام صادقی از مصوبات سفر رئیس جمهور به جاز موریان سخن گفت و ادامه داد: پیشرفت پروژه های اقتصادی جازموریان  استارت خورد،اما توصیه و خواهش که از مسئولین داریم این است که گرمی مصوبات برای همین ایام سفر باشد و فرماندار با تشکیل کار گروه ویژه تشکیل شود که مصوبات پیگیری و به سرانجام برسانند.

حجت الاسلام صادقی خاطر نشان کرد: نقش رسانه ها را نباید نادیده گرفته شود، باید از ظرفیت رسانه استفاده شود و همیشه مطالبه گران را در مقابل خود مان ببینیم و با خودمان همراه کنیم.

امام جمعه انار: انحطاطا و فساد اخلاقی جامعه، کربلا را رقم زد

حجت الاسلام و المسلمین منتظری امام جمعه شهرستان انار اظهار کرد: مهمترین تلاش امام سجاد علیه السلام گسترش اخلاق و معنویت در جامعه بود چون اگر در جامعه آنروز انحطاط و فساد اخلاقی نبود،  فاجعه کربلا بوجود نمی آمد.

حجه الاسلام منتظری بیان کرد: اگر خانواده ها در اداره امور مساجد مشارکت داشته  و توجه به بهداشت و نظافت مساجد بشود و با داشتن برنامه به کودکان و نوجوانان و جوانان توجه ویژه ای بشود، قطعا مساجد جذابیت بیشتری خواهند داشت؛
امام جماعت خوشفکر و مردم دار و ارائه خدمات اجتماعی،  ورزشی،  فرهنگی و آموزشی به مساجد جذابیت بیشتری خواهد داد.

وی در ادامه گفت: مساجد متعلق به عموم مردم است و همه افراد، فارغ از وابستگی های قومی، سیاسی، فرقه ای، و نژادی بایدبتوانند آزادانه از مساجد استفاده کنند.

منتظری بیان کرد: هفته گذشته شاهدحمله به  سلمان رشدی خبیث و مرتد بودیم  که کتابی را بر علیه پیامبر اسلام نوشته بود؛ حمله به این انسان مرتد که حکم اعدامس را امام خمینی صادر کرده بود، زنگ خطری است برای قاتلان سردار شهید سلیمانی که  باید بدانند انتقام آنها نیز نزدیک است؛ حمله به سلمان رشدی نشان دادکه حکم امام بر  زمین نمی ماند.

وی در پایان افزود: در قضیه برجام آمریکا و اروپا پیش از هر چیز نیاز به این توافق دارند؛ آنها باید در برابر ملت بزرگ ایران تمکین کنند؛ جمهوری اسلامی می گوید انعطاف شفاهی آمریکا کافی نیست آمریکا باید کتبا تضمین دهد.

امام جمعه زرند: فضای مجازی تیغ دو لبه فرصت و تهدید است

حجت الاسلام شجاعی  امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته زرند گفت: ایام عزای محرم و ماه صفر ، ماه اسارت اهل بیت پیامبر(ص) را تسلیت عرض میکنیم.

وی خاطر نشان کرد: فردا شنبه ۲۹ مرداد ماه مصادف است با روز جهانی دنیای مجازی، فضای مجازی که تمامی مردم را درگیر خود کرده و از طرفی بسته به نوع استفاده می‌تواند تهدیدی برای نسل جوان به حساب آید و از سویی می‌توان فرصت شمرد که برای ترویج اندیشه های ناب محمدی می‌توان از آن استفاده‌کرد و این بستگی به ما دارد که از این تیغ دو لبه چگونه استفاده کنیم که فرصت باشد یا تهدید

امام جمعه زرند افزود: از عمده مباحثی که ما در خصوص فضای مجازی داریم. این است که ابتکار عملش دست دشمن است، فعالیت هایی که ما انجام می دهیم اعم از فعالیت های فرهنگی ما در زمین دشمن اتفاق می‌افتد و محتوا و سیاست های آنها مانع از فعالیت هدفمند و گسترده ما می‌شوند.

حجت الاسلام شجاعی همچنین با اشاره به مهم خواندن شبکه ملی اطلاعات گفت: در خصوص شبکه ملی اطلاعات مطالبه گری های مقام معظم رهبری(مدظله) باید در دستور کار قرار گیرد، یعنی ایجاد شبکه ملی داخلی فضای مجازی که دسترسی آن از دشمن گرفته شده باشد که مدیریت آن به دست خودمان باشد و راه اندازی شبکه مجازی ملی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری با نخبگان بوده است.

وی افزود : یکشنبه همزمان با ۳۰ مرداد ماه مصادف است با روز جهانی مساجد، مکان هایی با جوشش ها و خیزش های مهم همراه بوده اند ، مرکز هماهنگی و وحدت مسلمین که باید جایگاه آن حفظ شود ، البته یکی از عوامل پیروزی انقلاب ما نیز به مساجد برمی‌گردد حضور در مساجد باعث تحقق اهداف اسلام نیز می‌باشد.

حجت الاسلام شجاعی گفت: روز دوشنبه مصادف است با روز صنعت دفاعی کشور است که مسئله صنعت دفاعی دارای اهمیت خاص و ویژه خود است ، مسئله دفاع و امنیت از مرز و بوم کشورمان هرچند برخی معتقدند این زمان ، زمان گفت و گو است نه موشک اما پشتوانه یک ملت تسلیحات نظامی آن است .

خطیب جمعه زرند ضمن تبریک هفته دولت افزود : چهارشنبه دوم شهریورماه مصادف است با آغاز هفته دولت، تشکر میکنیم از دولتمردانی که در سطح شهرستان دغدغه ها و مشکلات مردم را شنیده و در دستور کار خود قرار می‌دهند تا این مشکلات رفع شوند و با توجه به دولت سیزدهم و برنامه آن انتظار می‌رود در رفع این مشکلات اهتمام ویژه بورزند.

وی در پایان خطبه ها ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) افزود : امام سجاد (ع) در تمام وقایع کربلا حضور داشتند و این غم سنگین رو به دوش کشیدند اما همواره اسلام و اهداف اسلام را حفظ کردند.

امام جمعه ریگان: مساجد کانون حضور جوانان باشد

حجت الاسلام جعفر ریگانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ریگان با بیان اینکه آمریکا و انگلیس که سلمان رشدی برایشان یک مهره سوخته اعلام می شود، اظهار کرد: این باید آویزه گوش منافقین داخلی و خارجی باشد که بدانید سرنوشت شما هم مثل سرنوشت سلمان رشدی خواهد شد.

امام جمعه موقت ریگان بیان کرد: آن خبیثی که فرمان ترور سردار دلها را صادر کرد بداند سرنوشت شوم سلمان رشدی به همین زودی دامان شما را هم خواهد گرفت.

وی در ادامه اشاره کرد به کودتای ۲۸ مرداد و گفت: فتنه ها و غروری مصدق را گرفت که می خواست منهای روحانیت زمان خودش پیش برود که در دام شیاطین افتاد و به حاشیه رفت.

ریگانی عنوان کرد: دار و دسته ی غرب و منافقین از هر جایی که فرصت داشته باشند در جهت متوقف کردن احکام خدا و قرآن از هیچ نوع مکری دست بر نمی‌دارند و ما باید به هوش باشیم.

امام جمعه موقت ریگان اشاره داشت به روز جهانی مسجد و خاطر نشان کرد: مساجد مکانی برای ترویج اسلام و کانون حضور جمعیت جوانان هستند؛ امروز دشمن از همان نقطه ای که سیلی خورده است می‌خواهد مساجد را کمرنگ کند.

امام جمعه بردسیر: غربی ها بیش از ما به توافق نیاز دارند

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی ضمن تسلیت شهادت امام سجاد علیه السلام، صحیفه سجادیه را برکت زحمات امام سجاد علیه السلام دانست و گفت: به جوانان توصیه می کنم این کتاب را که دوره کامل اخلاق اسلامی در قالب دعا است مطالعه کنند و با کاربرد در زندگی خود در جهت ارتقای اخلاق اسلامی در خانواده و‌جامعه گام بردارند.

وی ضمن اشاره به کودتای ۲۸ مرداد گفت: طی این ۶۹ سال هر جا مسئولین ما  به آمریکا اعتماد کردند ضربه ی این اعتماد را خورده اند زیرا  رژیم آمریکا اشتهای سیری ناپذیر نسبت به کشور ما دارد  و هنوز هم دست از سر ما برنداشته است.

حجت الاسلام کرمانی از مذاکرات هسته ای به رفع تحریم های ظالمانه تعبیر کرد و افزود: غربیها و  آمریکا بیشتر از ما به این توافق احتیاج دارند و با وجود نزدیک شدن به توافق طرف های مذاکره انتظار تمکین کردن و سلب اراده از ما را دارند که قطعا مقاومت  نتایج خوبی را برای ما همراه خواهد داشت و  جوسازی های دشمن  در فضای مجازی، ترفندی برای القاء وابستگی آب و نان مردم به مذاکرات است.

خطیب جمعه بردسیر در پیش بودن هفته دولت را گرامیداشت و تصریح کرد: در یک چشم بر  هم زدن یک سال از شروع  دولت سیزدهم گذشت و این دولت در راستای تحقق  شعار خود که دولت مردمی و ایران قوی است عملکرد خوبی در یک سال گذشته داشته است.

حجت الاسلام کرمانی به شکار ۲۰ ثانیه ای سلمان رشدی ملعون اشاره کرد و افزود: این اتفاق چند پیام مهم داشت که اگر خوشبینانه به آن نگاه کنیم این‌کار توسط یک جوان لبنانی متولد و ساکن امریکا  بعد از سه دهه از صدور این فتوا توسط امام راحل انجام شده است که ده سال بعد از این فرمان به دنیا آمده و حتی امام را ندیده است که جای تامل دارد.

وی افزود: در نگاه بدبینانه  این کار خود غربیهاست که خسته شده اند از هزینه های سنگین محافظت از سلمان رشدی که باز هم این پیام را برای دنیا دارد که امریکا برای دوستان خود هم قابل اعتماد نیست و نکته دیگر اینکه آنها قادر به تامین امنیت خود در کشور خودشان نیستند بنابراین این پیامی است برای همه قاتلان و عاملان ترور شهید سلیمانی که بدانند در امان نیستند.

امام جمعه بردسیر در پایان به روز جهانی مسجد و سالروز تخریب مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها اشاره کرد و گفت: مساجد از ابتدای ایجاد اولین مسجد توسط پیامبر اکرم علاوه بر پایگاه معنوی، پایگاه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای مردم بوده است و تاکید امامین انقلاب بر احیاء مساجد در همین راستا است که مردم باید در جهت ارتقاء مساجد محله به مساجد طراز اسلامی همت کنند.

امام جمعه فهرج: لزوم انتقال آب سد نسا به شرق استان

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به حمله جوان ۲۴ ساله آمریکایی به سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی بیان کرد: این اقدام نشان از نفوذ جمهوری اسلامی ایران دارد و بدین معناست که حرف امام به زمین نخواهد ماند و سرانجام به هدف اصابت خواهد کرد.

وی قرار گرفتن ماهواره خیام در مدار کره زمین را مایه عزت و افتخار برای جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: این اقدام نشان داد در هر شرایطی ما قادریم کارمان را به جلو ببریم و توقف در کار جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت وجود ندارد.

خطیب جمعه فهرج حمایت جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت از فلسطین را از افتخارات محور مقاومت عنوان کرد و گفت: همانگونه که ولی امر مسلمین جهان پیش بینی کرده اند به فضل الهی از آن تاریخ به بعد رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

آقاملایی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن هفته دولت و تبریک آن به دولتمردان بیان کرد: هفته گذشته سفر ریاست محترم جمهور به شرق استان و همچنین نماینده ویژه و تام الاختیار ایشان را به شهرستان فهرج داشتیم و امیدواریم بزودی زود مصوبات اجرایی بشوند تا مردم عزیز از برکات سفر بهره مند شوند.

وی افزود: در طول سفر وزیر ورزش و جوانان به فهرج مسائل ‌و مشکلات شهرستان از قبیل محرومیت فهرج، پایین بودن سرانه ورزشی شهرستان، نبود مکان تفریحی مناسب، بیکاری جوانان، نبود کارخانه، مشکلات اخذ وام جوانان، خشکیدگی خوشه خرما، طرح های نیمه تمام و … بیان شد.

امام جمعه فهرج همچنین با اشاره به قول وزیر نیرو مبنی بر انتقال آب سد نسا به شهرستان های شرق استان بویژه فهرج گفت: امیدواریم دولت محترم بتواند این قول ها را عملی کند تا برکات سفر رئیس و وزرای دولت شامل حال مردم شهرستان دارالوحدت فهرج شود.

امام جمعه رابر: کنترل کرونا کارنامه درخشان دولت مردمی است

حجت‌الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی  با تسلیت فرارسیدن ۲۵محرم الحرام شهادت امام سجاد علیه السلام است، گفت: یکی از سجایای اخلاقی که مایه دوام و ثبات جامعه ؛مدارا با دیگران است.

وی افزود:  وقف و مدارا در سیره و رفتار عملی  امامان معصوم علیه السلام فراوان به چشم می‌خورد  در سیره رفتاری و عملی امام سجاد علیه السلام این فضیلت بسیار چشمگیر است.

خطیب جمعه رابر با بیان یک  نمونه رفتاری امام سجاد علیه السلام گفت: وقتی یکی از خویشاوندان امام سجاد علیه السلام که زبان را با بدی آغاز کرد  وقتی یکی از خویشاوندان آن حضرت آمد خدمت امام سجاد علیه السلام زبان را با بدی آغاز کرد امام سجاد علیه السلام سکوت اختیار کردند، گفت: آن خویشاوند خود را سزاوار آن حرف دانست، سلوک مردمی امام سجاد علیه السلام برای پیروان امام سجاد علیه السلام که از این سلوک مردمی همه درس بگیریم.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت به دو نکته اشاره و عنوان کرد: نکته اول  بخشی از اقدامات یکساله دولت سیزدهم و نکته دوم درباره سفر اخیر رییس جمهور و اعضای هیأت دولت به استان کرمان است.

امام جمعه رابر، با بیان اقدامات یکساله دولت سیزدهم  که در تاریخ ۴شهریور ۱۴۰۰، سکان اداره دستگاه اجرایی به دست گرفت، اظهار کرد:  در دولت سیزدهم  اقتصاد کشور با تورم ۵۹.۳درصدی، کسری بودجه ۴۳۰هزار میلیارد تومانی بدهی ۱۶۵هزار میلیارد تومانی به بانک مرکزی،   کاهش شدید درآمد حاصل از نفت و گاز به ۱۱۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹، جهش نرخ ارز و بی‌ثباتی  این نرخ ارز در کشوز و حاکمیت نظام چند نرخی ارز ،  دشوار تر شدن مبادلات مالی  و کالایی با کشور خارجی، افزایش مرگ و میر به سبب کروناه،  به بیش از ۷۰۰نفر دولت قبل با این مشکلات مواجه بود.
وی افزود: اکنون  پس از گذشت یکسال از آغاز بکار دولت سیزدهم نرخ تورم ۱۲ماهه در تیرماه ۱۴۰۱به ۴۰.۵درصد کاهش یافته است.

امام جمعه رابر ادامه داد:  منابع دولت در ۶ماهه دوم سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت  مشابه سال قبل دو برابر شده و  به رقم ۶۴۳.۷هزار میلیارد تومان رسیده و این درآمد عمومی به عنوان  پایدارترین منابع دولت بیش از دو برابر نسبت به مشابه سال قبل رسیده است.

وی تصریح کرد: علیرغم  تداوم تحریم های ظالمانه و تداوم نسبی بیماری کرونا  درآمد مالیاتی دولت ۵۰درصد رشد داشته است.

امام جمعه رابر بیان کرد: درآمد حاصل از نفت و گازی  با اتخاذ  راهبردی  دیپلماسی  اقتصادی و دور زدن تحریم ها با ۱۵درصد افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد:  عزم دولت مبنی بر پرداخت بدهی دولت قبل است دولت سیزدهم ماهیانه بیش از ۱۲هزار میلیارد  فقط بدهی دولت  قبل را پرداخت می‌کند  نهایتاً عزم دولت در واکسیناسیون سراسری کرونا، آمار فوتی های  کشور از ۷۰۹نفر در ابتدای شهریور ۱۴۰۰ و این این  آمار فوتی ها در اردیبهشت ۱۴۰۱  تک رقمی شدو برای اولین بار پس از شیوع ویروس منحوس کرونا  در ۱۲خرداد ۱۴۰۱آمار فوتی ها به صفر رسید است اینها بخشی از عملکرد دولت مردمی بود.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین  اقدامات دولت مردمی جراحی اقتصادی بود امیدوارم هر چه سریعتر زمینه ای فراهم شود  برای کاهش قیمت ها  که مردم با افزایش قیمت مواجه نشوند، تنها عامل کاهش قیمت ها نظارت مستمر می‌خواهد.

وی ادامه داد: امید است در بحث افزایش قیمت ها دولت سیزدهم به این نکته توجه داشته باشد.

امام جمعه کهنوج: آزادگان در اردوگاههای بعث، اسارت را به بند کشیدند

حجت الاسلام احمد نجنو امام جمعه کهنوج در خطبه های نماز جمعه ی این هفته ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت:  یکی از راههای رسیدن به آرامش درونی اطاعت محض از خدا و ائمه و حضرات معصومین علیهم السلام است.

نجنو یادآور شد: ماه محرم و صفر ، ماه حزون و اندوه آل الله است که شیعیان توفیق پیدا می کنند نسبت به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام عشق و ارادت خود را نشان بدهند.

وی افزود: یکی از برکات خداوند به شیعیان،  حضور در همین مجالس عزا داری ابی عبدالله علیه السلام  و ریختن اشک در کنار انجام واجبات و ترک محرمات است.

خطیب جمعه کهنوج به مناسبت روز جهانی مساجد هم اشاره و خاطر نشان کرد: مساجد از ظرفیت های بسیار بالایی در تحکیم بنیان خانواده بر خوردار هستند که در این راستا هیئت های محترم امنا و همسایگان و مجاوران مساجد باید در ملطف کردن و روح بخش کردن فضای مساجد ، بهداشت و نظافت مساجد نهایت اهتمام را در جذابیت آن به ویژه در قسمت خواهران داشته باشند.

وی تصریح کرد: توجه به قشر نوجوان و جوان از اهم فعالیتهای کانون فرهنگی مساجد باید باشد و امام جماعت خوش فکر و مردم دار می تواند در ارائه ی خدمات فرهنگی و آموزشی و اجتماعی و درمانی در جذب مردم اثر گذار باشد.

حجت الاسلام احمد نجنو در پایان با اشاره به سالروز بازگشت غرور آفرین اسرای جنگ تحمیلی افزود :  آزادگان در اردوگاههای ارتش بعث عراق،  اسارت را به بند کشیدند و به آن خندیدند.

امام جمعه موقت قلعه گنج: جنگ سه روزه غزه به شکستی دیگر برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد

ظهر امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ حجت الاسلام والمسلمین« صالح کریم پور »امام جمعه موقت شهرستان در خطبه های نماز جمعه قلعه گنج ضمن سفارش به تقوای الهی گفت: یکی از واژه هایی که ما هر روز در نمازحداقل ده بار او را از خدا میطلبیم واژه کلمه صراط المستقیم است معنای اینکه می‌گویم اهدنا صراط المستقیم یعنی خداوندا توفیقاتی که گذشته بر ما ارزانی ارزانی داشتی و به برکت آن را اطاعت کردیم همچنان ادامه بده تا در آینده نیز تو را اطاعت کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین کریم پور افزود : معنای صراط المستقیم ۱-عبادت و اطاعت خداوند همراه با معرفت است در سوره یاسین آمده است صراط المستقیم یعنی عبادت خدا را کردن و معصیت خدا را نکردن صراط المستقیم است ۲- اعتدال و میانه روی نه افراط و تفریط ۳-ائمه معصومین علیهم السلام اگر بخواهیم صراط مستقیم را بشناسیم باید اهل بیت را بشناسیم

وی تصریح کرد : واقعیت مذاکرات چیست؟ واقعیت این است که این مذاکرات بیش از آن‌که مذاکرات هسته‌ای باشد مذاکرات برای رفع تحریم‌های ظالمانه غرب است ،ایران هرآنچه می‌باید انجام بدهد، انجام داده است. اکنون این غرب و خصوصاً آمریکا است که پس از بازی‌های فرسایشی سیاسی و دیپلماسی در دولت یازدهم و دوازدهم، حدود یکسال است که علیرغم کاسته‌شدن میزان اختلافات در متن توافق، در دو سه نقطه راهبردی متوقف شده است و با زیاده‌خواهی در صدد امتیازدهی‌های ناچیز و امتیاز گرفتن های بزرگ است

امام جمعه موقت قلعه گنج گفت: اما یک واقعیت واضح و روشن در سه  نکته اساسی وجود دارد: ۱-تهران اطمینان یابد که رفع تحریم‌ها به نحوی موثر و پایدار اجرا می‌شود۲- آمریکا و غرب باید تضمین بدهد رسماً و کتباً۳- موضوعات سیاسی و غیرفنی مانند پرونده PMD(ادعاهای گزاف غرب در اتهام زدن به ایران برای استفاده غیرصلح‌آمیز) نباید به‌عنوان اهرم فشار علیه ایران باقی بماند.

خطیب موقت جمعه قلعه گنج در‌ پایان عنوان کرد: جنگ سه روزه غزه به شکستی دیگر برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد.،چرا که در این جنگ تنها جنبش جهاد اسلامی به مقابله با حملات رژیم صهیونیستی پرداخت یکی از پیامدهای مهم جنگ سه روزه اخیر این بود که نشان داد جنبش جهاد اسلامی به‌ تنهایی توانسته است مواضع رژیم صهیونیستی را مورد حمله قرار داده و از خود دفاع کند.و از طرفی هم جهاد اسلامی فلسطین پذیرش آتش‌بس را مشروط به آزادی «خلیل عواوده» از رهبران ارشد خود  کرده و رژیم صهیونیستی نیز مجبور به پذیرش آن شد.

امام جمعه رفسنجان: با خودروهای شوتی افغانی کش برخورد جدی شود

حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت از همگان در رعایت تقوای الهی اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه گذشته سفررییس ‌جمهور به مرکز استان و دو شهرستان شرقی و جنوبی و اعزام نمایندگان وی به تمام شهرهای استان، انجام شد با وجود این‌که رفسنجان و انار دو شهرستان شمالی استان با ۳ مشکل جدی خشک‌سالی، سیل اخیر و نیز سرمازدگی‌های بهاره مواجه است امّا مصوبات قابل توجه و چشمگیری در ۲۱۶ مصوبه استانی در سفر دولت و رییس جمهوری؛ در حوزه رفع مشکلات شهرستان دیده نشده است.

وی افزود: اگرچه در ردیف مصوبات، می توان مصوبات جدید را جای داد لذا از استاندار کرمان و مسئولین شهرستان انتظار داریم خواسته ها و مطالبات بحق مردم را در قالب مصوات جدید به تهران ارسال کنند.

حجت الاسلام عسکری بیان کرد: البته یکی از آن ۲۱۶ مصوبات، تامین آب آشامیدنی کرمان، رفسنجان و زرند از خط لوله خلیج‌فارس هست اما برای رفسنجان مصوبه چشمگیری وجود نداشت.

وی همچنین به حادثه غم‌انگیز روز تاسوعا که ۴ نفر از افراد ایرانی در منطقه نوق توسط یک شخص از اتباع بیگانه به قتل رسیدند اشاره کرد و با اشاره به اینکه در همه‌جای دنیا حضور اتباع خارجی رسم است به‌عنوان کار، تحصیل، تجارت، سکونت، گردشگری و غیره می‌روند اظهار کرد: آمدوشد ها باید قانون‌مند و ضابطه‌مند باشند و افراد بیگانه با مجوز وارد ایران شوند.

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: امّا عده‌ای قاچاقی به وسیله ماشین های شوتی وارد ایران می شوند که دستگاه های اجرایی نسبت به این خودروها برخورد جدی داشته باشند تا با ورود این افراد غیر مجاز امنیت جامعه به خطر نیفتد.

وی ادامه داد: این افراد غیرمجاز و قاچاقی که می‌آیند؛ چه کسانی این‌ها را منتقل کردند به ایران؟ چه کسانی به آن‌ها جا و مکان و مسکن دادند؟ چه کسانی خانه‌هایشان را در اختیار آنان قرار دادند؟ چه کسانی آن‌ها را وارد معاملات و تجارت کردند؟ چه کسانی ماشین به اسم خودشان خریدند و در اختیار آن‌ها قرار دادند؟ لذا به وجدان رجوع کرده و جواب دهیم باید قدری منصف باشیم؛ از مردم و مسئولین تقاضا دارم که نسبت‌به این مسئله رسیدگی و بررسی کنند و وظیفه قانونی را انجام دهند.

امام جمعه رفسنجان در بخش دیگر از سخنانش به مذاکرات هسته‌ای و مسئله برجام اشاره و بیان کرد: اروپا و آمریکا دنبال منافعی هستند که اخیراً به منافعی دست یافتند آن ها در دنیا شایع کردند که توافق هسته‌ای بین ایران، اروپا و آمریکا نزدیک است و این امر باعث شده که بها و قیمت هر بشکه نفت ۲۰ الی ۳۰ دلار کاهش یابد.

وی تصریح کرد: سود این شایعه به نفع آمریکا و اروپا رسید در حالی که در آستانه فصل زمستانی هستیم که قیمت نفت باید بالا برود و اروپا هم به‌شدت به نفت نیاز دارد، پس این‌طور نباشد که زمینه‌سازی شود و یکسری کاهش قیمت در مصارف انرژی پیش بیاید و سودش را بیگانگان به‌ویژه دشمن ببرد.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: به دشمن نباید اعتماد کرد باید با دید حساسیت به آن نگاه کرد بنابراین هم مجلس شورای اسلامی و هم دستگاه دیپلماسی کشور متوجه باشند و بدون رفع تحریم‌ها و بدون تضمین، قراردادی را به تصویب نرسانند.

وی در آخر به سی ام مرداد روز جهانی مسجد اشاره کرد که در سال ۱۹۶۹ به دست صهیونیست‌ها مسجدالاقصی به آتش کشیده شد و گفت: مسجد در دیدگاه و فرهنگ اسلامی جایگاه برجسته‌ای دارد.