‍ تعطیلی معدن آسمینون منوجان و بحران اقتصادی و روانی برای بیش از ۴٠٠٠ نفر
‍ تعطیلی معدن آسمینون منوجان و بحران اقتصادی و روانی برای بیش از ۴٠٠٠ نفر
بعد از گذشت حدود يك ماه از تعطيلي معدن كروميت آسمينون منوجان در جنوب استان كرمان و بيكار شدن ١٢٠٠ كارگر اخيرا نامه ای مبنی بر قطع برق پالایشگاه و‌تعطیلی کامل نیز منتشر شد.

به گزارش صبح منوجان؛بعد از گذشت حدود یک ماه از تعطیلی معدن کرومیت آسمینون منوجان در جنوب استان کرمان و بیکار شدن ١٢٠٠ کارگر اخیرا نامه ای مبنی بر قطع برق پالایشگاه و‌تعطیلی کامل نیز منتشر شد.

مدیران و مسئولان شهرستانی و استانی در هفته های اخیر جلسات مختلفی را با کارگران برگزار کرده اند و نامه نگاریهایی را نیز با برخی مسئولین بالادستی انجام داده اند اما هنوز این تلاشها منجر به بازگشایی معدن نشده است.

در این شرایط بد و نابسامان اقتصادی که شعار مقام معظم رهبری تولید و اشتغال آفرینی در سال جدید بوده است تعطیلی این شرکت روی زندگی بیش از ۴٠٠٠ نفر از کارگران و خانواده های ایشان بصورت مستقیم تاثیر گذاشته است و ایشان را دچار بحران اقتصادی و روحی و روانی کرده است .

اینکه یک فرد یا مجموعه بخواهد اینچنین بیش از ۴٠٠٠ نفر را تحت سنگینترین فشارهای اقتصادی قرار دهند به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست .

هرچند تلاشهایی از سوی مقامات محلی و نماینده مردم در مجلس در جریان است لیکن تعطیلی شرکتی به این وسعت یک موضوع ملی است که باید وزارت کشور ،وزیر صمت و مسئولین استانی و نمایندگان مجلس در استان کرمان موضوع را پیگیری نمایند .

این موضوع که از کارگران بخواهیم خویشتنداری کنند امری کاملا صحیح است و هیچ کس بی قانونی را بر نمی تابد و خود کارگران نیز بدنبال چنین اقداماتی نبوده و نیستند، لیکن مسئولین و نهادهای مختلف اجرایی،امنیتی و قضایی باید از تمام ظرفیتها برای حل مشکلات کارگران استفاده کنند .

شرکت معادن کرومیت فاریاب منوجان در بخش آسمینون شهرستان منوجان در جنوب استان کرمان قرار دارد که با بیش از ١٢٠٠ کارگر با دستور مدیرعامل شرکت تعطیل و کارگران این شرکت بیکار شده اند و به اداره کار و تامین اجتماعی اعلام شده که نسبت به برقراری بیمه بیکاری برای کارگران اقدام کنند .

انتهای پیام/

  • منبع خبر : کهنوجی ها