سیل چهار محور روستایی منوجان را مسدود کرد/آبگرفتگی مسیرهای اصلی، فرعی و شهری در جریان بارش باران در منوجان
سیل چهار محور روستایی منوجان را مسدود کرد/آبگرفتگی مسیرهای اصلی، فرعی و شهری در جریان بارش باران در منوجان
جمشید سراجی فرماندار منوجان گفت: بارش باران و جاری شدن سیلاب در منوجان موجب قطع ارتباط چهار روستا با مرکز این شهر شده است.

به گزارش صبح منوجان،جمشید سراجی فرماندار منوجان از تشکیل ستاد بحران با حضور استاندار کرمان در این شهرستان خبر داد و گفت: بارش باران و جاری شدن سیلاب در منوجان موجب قطع ارتباط چهار روستا با مرکز این شهر شده است.

وی ادامه داد: طغیان یکی از رودخانه ها سبب تخریب ابنیه و راه مواصلاتی منوجان به کهنوج و قلعه گنج و همچنین قطع ارتباط ۱۰ روستا به مدت سه ساعت با مرکز شهر منوجان شد.

سراجی از پهنه بندی این شهرستان به هشت قسمت در راستای مدیریت بحران خبر داد و اظهار داشت: از ظرفیت بخش خصوصی نیز در مدیریت بحران در منوجان استفاده می کنیم.

فرماندار منوجان ادامه داد: هر پهنه از تقسیمات شهرستان منوجان به یکی از مدیران دستگاه های اجرایی واگذار شده تا نظارت بیشتر و بهتری در بحران اعمال شود.

وی به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در مدیریت بحران اشاره کرد و از برگزاری نشست با بخش خصوصی در زمینه تامین ماشین آلات راهداری برای مدیریت بحران در شهرستان منوجان خبر داد.

سراجی تصریح کرد: با رایزنی انجام شده ۱۲ دستگاه لودر و ۲ دستگاه بلدوزر بخش خصوصی در اختیار ستاد بحران قرار گرفت.

سیل چهار محور روستایی منوجان را مسدود کرد

فرماندار منوجان از مسدود شدن راه ارتباطی چهار روستای این شهرستان خبر داد و گفت: تمام روان آب های این شهرستان و بخشی از شهرستان قلعه گنج به رودخانه تجدانو می ریزد که سبب قطع ارتباط چهار روستای این شهرستان شامل محور چاه شاهی، بخشداری، گذار تلخ و دژگانو شده است.

وی از قطع شدن برق چهار روستای این شهرستان در اثر بارش باران و جاری شدن سیلاب طی روز گذشته خبر داد و گفت: شامگاه گذشته برق این چهار روستا قطع شد که با پیگیری های انجام شده ستاد بحران و اداره برق، برق سه روستا وصل شد و تلاش برای وصل برق روستای گشمیران همچنان ادامه دارد.

سراجی از رایزنی با فرماندار قلعه گنج برای وصل شدن برق روستای گشمیران خبر داد و گفت: برق این روستا با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه از شهرستان قلعه گنج تامین می شود که با پیگیری انجام شده از طریق فرمانداری قلعه گنج برق این روستا تا ساعات دیگر متصل می شود.

وی در تشریح وضعیت بارش باران و جاری شدن سیلاب در منوجان از روز گذشته تاکنون گفت: نخستین بارندگی‌ شهرستان منوجان در شامگاه سه شنبه ثبت شد و در همان ساعات اولیه آب در چهار شاخه رودخانه فصلی منوجان جاری شد.

آبگرفتگی مسیرهای اصلی، فرعی و شهری در جریان بارش باران در منوجان

فرماندار منوجان از آبگرفتگی برخی از مسیرهای اصلی، فرعی روستایی و خیابان های مرکز این شهر خبر داد و گفت: علاوه بر ایجاد مشکلاتی در تردد وسایل نقلیه، در مسیر روستای محمدآباد نیز یک دستگاه خودرو وانت پس از قرار گرفتن در معرض سیل واژگون شد که با انجام اقدامات به موقع از خسارات جانی راننده و سرنشینان آن جلوگیری شد و خودرو به بیرون از سیلاب انتقال یافت.

سراجی از آمادگی اعضای ستاد بحران منوجان خبر داد و گفت: اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان در حال آماده باش هستند و مطابق پهنه بندی انجام شده در حال رصد اوضاع بارندگی ها و به همراه گروه های امدادی سازماندهی شده هستند.

انتهای پیام/